HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Primátor Vallo neustále žiada o riešenie nočnej mory Bratislavy

Hlavná železničná stanica v Bratislave / FOTO TASR - Jaroslav Novák

„Stále prosím a žiadam ľudí, ktorí to majú v rukách, a to je minister dopravy a premiér,“ vyhlásil primátor. Dúfa, že je blízko k tomu, aby spoločne vyhlásili architektonickú súťaž na obnovu predstaničného námestia aj Hlavnej stanice.

Bratislava má od štvrtka novú krásnu autobusovú stanicu, ktorá podľa mnohých konečne preniesla hlavné mesto do 21. storočia. Železničná Hlavná stanica však zostáva aj po rokoch plánov a sľubov nočnou morou Bratislavčanov.

Potrebujeme architektonickú súťaž

Primátor Bratislavy Matúš Vallo tvrdí, že ho pre to, ako Hlavná stanica vyzerá, bolí veľmi srdce, píše portál bratislava.dnes24.sk. „Stále prosím a žiadam ľudí, ktorí to majú v rukách, a to je minister dopravy a premiér,“ vyhlásil vo štvrtok Vallo.

Primátor dúfa, že je blízko k tomu, aby spoločne vyhlásili architektonickú súťaž na obnovu predstaničného námestia i Hlavnej stanice. „My sme pripravení vyhlásiť ju. Čakáme však na štát, aby sa zapojil,“ podotkol Vallo. Je podľa neho dôležité, aby po novej autobusovej stanici mala Bratislava na úrovni 21. storočia aj železničnú stanicu.

Uhrík: Prečo vláda pridávaním vitamínu D do chleba a pečiva nepomôže pekárom a tým aj ľuďom?

Treba nájsť zdroje financovania

Minister dopravy Andrej Doležal minulý rok vyhlásil, že ak sa bude rekonštruovať Hlavná stanica, bude to v súčinnosti s mestom Bratislava. „Nie je to len o budove, ale aj o priestore pred stanicou,“ povedal minister.  Dodáva, že aj tu je potrebné najprv nájsť zdroje financovania.

Vallo v roku 2018 v rozhovore pre TASR povedal, že Hlavná stanica i plánovaná budúca stanica Filiálka majú svoje výhody a aj nevýhody.

„Filiálka bude výborná stanica pre prímestskú vlakovú dopravu. Hlavná stanica je zas dobrá pre smer do Rakúska, Prahy či na sever Slovenska. Bude to ako v iných európskych metropolách, ktoré majú viacero železničných staníc. Mojou prioritou však bude, aby sa Hlavná stanica zrekonštruovala,“ uviedol.

V novom roku sa zvýšia penzie: Prečítajte si o koľko vám stúpne dôchodok

ŽSR reagovali

ŽSR vo svojej reakcii na Vallove slová uviedli, že vznikla interná pracovná skupina pre návrh riešenia komplexnej rekonštrukcie Hlavnej stanice.

„Skupina pripravuje niekoľko variantov využiteľnosti. Varianty musia zohľadňovať možné stavebné úpravy výpravnej budovy, prístavby výpravnej budovy, prislúchajúcich exteriérových objektov, koridoru medzi výpravnou budovou a zastávkou električiek, podchodov pre cestujúcich a spevnených plôch na predstaničnom námestí,“ spresnila riaditeľka komunikačného odboru ŽSR Ria Feik Achbergerová.

Je nedostatok učiteľov, žiaci sú vzdelávaní neodborne

 

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info