HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Baránik „poľuje“ po Žilinkovi: Jeho zvolenie do funkcie bolo najväčšou chybou tejto vlády! (VIDEO)

Expert na oblasť právo za SaS rozpútal doslova poľovačku na generálneho prokurátora Maroša Žilinku. Zdroj: FB / Alojz Baránik

Kto nejde s nami, ten ide proti nám. Asi takto vnímajú niektorí koaliční politici kroky generálneho prokurátora Maroša Žilinku, ktorý sa iba snaží dodržiavať zákon. Zrejme aj preto po ňom ide napríklad poslanec za SaS Alojz Baránik ako pes po údenom mäse.

Baránik si Žilinku „vychutnal“ nielen počas jeho parlamentného predkladania správy o stave prokuratúry za rok 2020, nič mu ale nedaroval ani v rozhovore pre novinárov. Vo zostrihu videa z krátkeho brífingu je jasne vidieť, že Baránik má Žilinku poriadne v zuboch a dnes už ľutuje, že ho do tejto funkcie zvolili.

Nie je to správny človek v tej funkcii, páli Baránik ostrými

Vraj expert na oblasť právo a podpredseda Ústavnoprávneho výboru v Národnej rade Alojz Baránik by generálneho prokurátora Maroša Žilinku najradšej zbavil funkcie a poslal do zabudnutia. Baránik teraz považuje zvolenie Žilinku generálnym prokurátorom za „najväčšiu chybu tejto vlády a tohto politického obdobia“. Baránikova zášť voči nemu je až taká obrovská, že ho vôbec nevyrušuje ani to, že Žilinku podporuje až 600 z vyše 900 prokurátorov a vec vníma – politicky!

Taraba: Slová, ktoré Baránik adresoval Žilinkovi nie sú nič iné iba primitívna vyhrážka a vydieranie

„Viete čo? To sú také politické aktivity pána generálneho prokurátora, ktoré nám potvrdzujú to, že nie je to správny človek v tej funkcii,“ šokuje Baránik a dodáva: „Namiesto toho, aby robil správne veci, tak si organizuje politickú podporu. Všetci vieme, a on to ani nepopiera, že všetci prokurátori sú jeho priami podriadení a teda je prirodzené, že on sa ľahko domôže nejakej podpory od jeho podriadených. To sú ľudia, ktorí sú od neho závislí. Funguje to tu tak, ako v socializme. Ešte my tam chýba, aby si generálny prokurátor vybavil, aby tí prokurátori, ktorí ho nepodporili, aby dostali najprísnejší trest. Tak ako to bolo v 50. rokoch. To je presne ako vystrihnuté z toho.“

Baránek: „Žilinka, na ktorého mafia vypísala odmenu za fyzickú likvidáciu, musí čeliť niktošom“

Priam neuveriteľné slová politika, a vraj experta na právo, ktorý za všetkým vidí politiku. Baránik navyše skonštatoval, že nevie, čo bude Žilinka robiť s jednou tretinou prokurátorov, ktorá ho nepodporila. „Predpokladám, že si to s nimi vybaví. Takto to tu funguje,“ hovorí Baránik, ktorý sa zrejme takto vyjadril podľa príslovia, že podľa seba súdim teba. Maroš Žilinka je podľa Baránika človekom, ktorý v spoločnosti vyvoláva konflikty a robí to údajne iba preto, aby oslobodzoval ľudí cez paragraf 363.

„To sa proste jednoducho musí riešiť. Je to v programovom vyhlásení vlády, podotýkam,“ hudie si stále politik Baránik, ktorý vôbec nevníma skutočnosť, že Žilinka ním nieje, a on sa riadi zákonmi.  Baránik je „zásadne proti“ tomu, aby generálnemu prokurátorovi zostala možnosť používať mimoriadny opravný prostriedok formou paragrafu 363 Trestného poriadku. „Musíme to zrušiť,“ hovorí v zostrihu videa jednoznačne Baránik.

Baránik úplne stratil súdnosť a vyhráža sa generálnemu prokurátorovi odvolávaním

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info