HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Putin si užíval na dovolenke v sibírskej divočine (VIDEO)

Vladmir Putin na svojej súkromnej dovolenke / Screenshot RT

Vladimir Putin si vzal začiatkom tohto mesiaca niekoľko dní voľna na súkromnú dovolenku v sibírskej divočine, oznámil v nedeľu Kremeľ s tým, že miestna divá zver nie je pre ruského prezidenta bezprostrednou hrozbou, informuje portál RT.

Putina sprevádzali minister obrany Sergej Šojgu a Gennadij Kiselev, riaditeľ dozorného tímu v prírodnej rezervácii Sajano-Šušenski, ktorú navštívili. Zariadenie s rozlohou 964 620 akrov je relatívne blízko ruských hraníc s Mongolskom.

Traja muži trávili čas turistikou, jazdou na terénnej štvorkolke a rybolovom z člna. Zábery ukazujú vzrušeného Putina, ktorý hovorí o tom, ako ich vozidlo „takmer vrazilo“ do stáda jeleňov, ktorí nie sú zvyknutí na ľudí v ich teritóriu.

„Boli takí rýchli!“ A ako skákali! Mali by byť na olympiáde. Neboli by sme si rovní,“ okomentoval situáciu s jeleňmi prezident.

Skupina strávila noc v stanoch. Putin dokonca zahrial svoj dočasný prístrešok niečím, čo vyzeralo ako  skladací  elektrický ohrievač.

Výskumník voľne žijúcich živočíchov využil príležitosť a informoval prezidenta o tom, ako napredujú programy ochrany, ktoré realizuje. Vedci sa pokúšajú zvýšiť populáciu leopardov snežných v rezervácii Sajano-Šušenski. Putin má veľmi rád veľké mačky a podporuje úsilie o ich zachovanie.

Výlet vyvolal humorné obavy o bezpečnosť ruského vedenia, pretože troch mužov výskumník priviedol k medvediemu brlohu. V rezervácii žije odhadom 200 medveďov, takže Putinovho tlačového tajomníka sa médiá prirodzene pýtali, aké opatrenia boli prijaté, ak by došlo k útoku.

Dmitrij Peskov ubezpečil novinárov, že prezidentovu osobnú bezpečnosť „dôsledne zabezpečujú tí, ktorí to majú za úlohu“.

Na ostrov Lampedusa dorazilo na lodiach vyše 600 migrantov

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info