Poslanci začali rokovací deň zákonom o pomoci tehotným ženám
28 | 09 | 2021 I TASR

Pre ženu, ktorá zvažuje podanie žiadosti o umelé ukončenie tehotenstva, by sa mali vytvoriť podporné opatrenia. Dosiahnuť to chcú poslanci OĽANO a Sme rodina v zákone o pomoci tehotným ženám. Touto právnou normou plénum odštartovalo siedmy rokovací deň 40. schôdze Národnej rady (NR) SR.


Parlament mal v úvode dňa rokovať o bodoch z dielne podpredsedu vlády Štefana Holého (Sme rodina) a ministra dopravy Andreja Doležala (nominant Sme rodina). Obaja sa však ospravedlnili, rokovať o týchto bodoch sa tak bude inokedy.

Plénum v utorok o 11.00 h čaká aj vystúpenie prezidentky SR Zuzany Čaputovej, ktorá vystúpi so správou o stave republiky. Popoludní by sa mala uskutočniť mimoriadna schôdza k zvyšujúcim sa cenám energií, ktorú inicioval opozičný Smer-SD.

B. Kollár: Z koalície odídeme vtedy, keď nebudeme môcť napĺňať svoj program
Výstupy z pracovnej skupiny pre obnovu dôvery v právny štát nebudú pre hnutie Sme rodina dôvodom na odchod z koalície. Bude ich však vetovať. Z koalície odíde až vtedy, ak nebude môcť napĺňať svoj program. Pre rokovaním koaličnej rady to uviedol... Čítať ďalej
28 | 09 | 2021 | TASR


Šéf poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš a vicepremiérka Veronika Remišová (Za ľudí) v pondelok (27. 9.) uviedli, že v otvorení mimoriadnej schôdzi problém nevidia. Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) má avízo, že SaS chce otvoriť mimoriadnu schôdzu. Je podľa neho správne baviť sa na tému zvyšovania cien energií, pretože ľudí to zaujíma.