Pokračuje proces so Štefanom Á. v kauze televíznych zmeniek
28 | 09 | 2021 I TASR

Pred senátom Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku pokračuje v utorok pojednávanie so Štefanom Á. v kauze televíznych zmeniek TV Markíza.


Na proces sa dostavil obžalovaný, jeho obhajca, prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Ján Šanta a aj právni zástupcovia televízie. Vypovedať ako prvá začala znalkyňa, ktorá vypracovala posudok za Kriminalistický a expertízny ústav (KEÚ) Policajného zboru. Posudok k zmenkám vypracovala v septembri 2019. "Od roku 2016, keď mali byť vytvorené zmenky, uplynula značná doba umelého starnutia dokumentov," povedala. "Výsledky skúmania nie sú relevantné, čo malo byť úlohou znalca," zdôraznila.

Proces je naplánovaný aj na stredu (29. 9.). Obžalovaný chce ešte v rámci dokazovania predložiť ako dôkaz neznámu obálku. Naposledy 10. septembra vypovedal pred súdom prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik a podnikateľ Milan Fiľo. V prípade viac ako mesiac predtým vypovedali aj bývalí riaditelia TV Markíza, podnikateľ Jozef Dufčák a iní svedkovia.

Robert Fico informuje o čom hovoril s prezidentkou! Zdá sa, že jeseň bude horúca!
Robert Fico sa stretol s prezidentkou Čaputovou. O záveroch stretnutia informuje prostredníctvom videa na sociálnej sieti. Zazneli závažné veci! Čítať ďalej
27 | 09 | 2021 | Petra Demková


Pojednávanie so Štefanom Á. sa začalo minulý rok v závere novembra. Obžalovaný vinu popiera a vyhlasuje, že žiadne zmenky v sume 34,5 milióna eur nesfalšoval a sú pravé. V minulosti figuroval ako obvinený v kauze, v ktorej v januári Najvyšší súd SR právoplatne odsúdil exriaditeľa TV Markíza Pavla Ruska a podnikateľa Mariana Kočnera na 19-ročné tresty odňatia slobody. Štefana Á., označovaného v kauze Gamatex za pravú ruku Kočnera, napokon vylúčili na samostatné konanie. Počas procesu s odsúdenou dvojicou vypovedal ako svedok v júli 2019.

Blog

Staňte sa blogerom
pre Hlavný denník

Rád píšeš? Môžeš sa realizovať. Tvoje úvahy, názory, glosovania udalostí majú u nás svoje miesto.