HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

„Zavzdušňovanie“ a „slušné“ klamstvá v priamom prenose – to je naša politika v podaní Šeligu

Juraj Šeliga (Za ľudí). FOTO - TASR

Juraj Šeliga a Matúš Šutaj Eštok sa stretli v relácii TV JOJ Na telo. Diskutovali o parlamentných súbojoch. Tiež o „prudkých pohyboch“, o  „mafii“ a o chaose v bezpečnostných zložkách. No celá relácia bola najmä o invektívach. A aj o „určitých hlodavcoch“.

Moderátorka sa pýta Šeligu – „ostávate v Za ľudí?“

Odpoveď Juraja Šeligu: „Prosím občanov, aby sa nechali zaočkovať.“ Áno, čítate dobre. Juraj Šeliga vysvetlil, že touto výzvou bude začínať každé svoje verejné vystúpenie. Potom však prešiel aj k otázke moderátorky a odpovedal tak, že „má názor“, ale kým sa nevyrieši situácia s vojnou v polícii, dovtedy „nebude robiť žiadne prudké pohyby v Za ľudí“.

Kúzelné duo Matovič – Sulík

To už sa hralo na polovici poslanca Matúša Šutaja Eštoka. Ten pochyboval o tom, že „venovať dvojpercentnej strane toľko priestoru je trochu prehnané“. Poukázal však vzápätí aj na to, že „duo Matovič si so Sulíkom odkazovali ešte pred polrokom slová ako idiot a dnes sú v nádhernom súzvuku“.

Nebuďte frajer

Juraj Šeliga na to poradil Matúšovi Šutajovi Eštokovi: „Pán Eštok, nebuďte taký frajer s tými percentami“. A zopakoval mantru o dvanástich rokoch. „A nejdeme sa venovať tomu, čo tam predvádzate s Ficom? Pýcha predchádza pád, dávajte si pozor, pán Eštok!“ Varoval záhadne poslanec poslanca v relácii televízie JOJ Na telo.

Infantilné plagátiky

„Keď vidím, aký cirkus v parlamente bol, ako si niekto kreslil infantilné plagátiky, tak mi tento cirkus príde ako hanba celej vládnej koalície“. A Matúš Šutaj Eštok ešte dodal, že „tento cirkus odpútava od podstaty.“

„Pán Šeliga, a vy koho v tom parlamente reprezentujete? Hovorím o tých dvoch percentách. Koho reprezentujete? Veď ste sa rozpadli.“ Povedal Eštok Šeligovi. S dodatkom, že „vy keď hovoríte o pýche a nadutosti, z vašich úst to znie fakt farizejsky“.

Mafiáni vždy a všade

Juraj Šeliga má pravdepodobne rád obohraté frázy. Vyplýva to z jeho vyjadrenia na adresu poslaneckého kolegu: „Prosím pekne, koho ja reprezentujem? Veď vy vašou rétorikou reprezentujete mafiánov!“

Nuž a potom prišli na rad témy ako demagógia, obvinenia, mafia, cirkus, neskáčte mi do reči a chcem rovnaký priestor ako kolega, prípadne „pán kolega sa tu zavzdušňuje“ ( povedal Juraj Šeliga).

(Medzititulky red. HD.)

Igor Matovič je podvodník, nie bojovník proti korupcii, vraví natvrdo Matúš Šutaj Eštok

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info