HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Panika v Británii: Spoločnosť BP zatvára desiatky čerpacích staníc, kamióny s palivom budú asi šoférovať vojaci

Čerpacie stanice bez pohonných hmôt / AP

Benzínové pumpy v Británii zasiahli panické nákupy. V juhovýchodnom Anglicku dokonca tvoria rady. Britský minister dopravy totiž nepovolil uvoľnenie imigračných pravidiel pre vodičov nákladných automobilov, informuje The Times.

Britský minister dopravy Grant Shapps vyzval motoristov v krajine, aby „pokračovali ako obvykle“ i keď nedostatok vodičov ťažkých nákladných automobilov má vplyv na čerpacie stanice a spôsobuje zatváranie celých reťazcov.
Nedostatok vodičov

Shapps v piatok pre Sky News uviedol, že nedostatok vodičov nákladných automobilov nie je „nový“ a je problémom celej pandémie. Uviedol, že na vyriešenie problému nevylúči nič vrátane nasadenia armády na šoférovanie benzínových tankerov, ale bagatelizoval myšlienku, že uvoľnenie hraničných obmedzení napraví nedostatok pracovných síl .

Povedal, že pracovníci z východnej Európy dlhé roky znižovali mzdy britských vodičov nákladných automobilov, že je „nesprávne“ viniť brexit z nedostatku prevádzkovateľov ťažkých nákladných automobilov a že odchod Británie z Európskej únie umožnil vláde začleniť nových zamestnancov do priemyslu rýchlejšie.

Britskí policajti sa radšej venovali sexu v aute, ako by riešili vlámanie

Problémy všade

Podľa portálu RT bola spoločnosť BP kvôli nedostatku vodičov ťažkých nákladných automobilov nútená uzavrieť desiatky čerpacích staníc, ktoré nemali pohonné látky. Jej konkurent Esso má rovnaký problém.

Minister obchodu Paul Scully vo štvrtok uviedol, že krajina potrebuje státisíce ľudí s licenciami na ťažké nákladné automobily. Tí, na ktorých sa Británia spoliehala doposiaľ, „vďaka“ brexitu nepracujú.  „Priemysel potrebuje približne 100 tisíc ďalších vodičov, aby uspokojili dopyt,“ hovorí Scully.

Môže byť horšie

Popredný reťazec supermarketov Tesco tiež uviedol, že ak vláda neprijme opatrenia na zmiernenie krízy v doprave, v predvianočnom období by mohlo dôjsť k panickému nákupu potravín.

Mladú ruskú sexuologičku vyhodil žiarlivý manžel z balkóna na 13. poschodí

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info