HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Očkovať v sezóne chorôb dýchacích ciest je riziko, varuje ruský vedec

Ilustračný obrázok © Shutterstock

„Musíme zastaviť túto šialenú očkovaciu kampaň. Aspoň nateraz. A v žiadnom prípade nepoužívajte tieto covid vakcíny na deťoch“, vyzýva Vladislav Šafalinov. Uviedol Tsargrad.tv.

Doktor lekárskych vied, profesor a akademik vojenských vied Ruskej federácie Vladislav Šafalinov vyzval na zastavenie covid očkovania, ktoré sa momentálne vykonáva v sezóne respiračných chorôb. Môže to byť škodlivé.

Prípad Mongolsko

Novinárka Anna Šafranová vo svojom programe spolu s odborníkmi diskutovala o takzvanom Prípade Mongolsko. Tam bol po masovom covid očkovaní prekvapivo zaznamenaný nárast výskytu koronavírusu.

Obrie továrne Billa Gatesa na mRNA vakcíny. Má aj typy pre vlády, ako zvýšiť zaočkovanosť

Pred začiatkom kampane a zavedením reštriktívnych opatrení boli pritom podľa Šafranovej prípady izolované. Mohlo by to zmeniť prístupy k boju proti nebezpečnému vírusu? Šafranová sa na to spýtala doktora Šafalinova. Zároveň ho požiadala o jeho názor na podávanie očkovacej látky deťom.

Zastavte šialenú očkovaciu kampaň

„Z môjho pohľadu musíme zastaviť túto šialenú očkovaciu kampaň. Aspoň nateraz. A v žiadnom prípade, ak nie sú získané skutočné výsledky druhej a tretej fázy, nepoužívajte tieto vakcíny na deti. Pretože deti sú to najvzácnejšie, čo máme. V krajine už máme demografické problémy. Očkovanie detí musíme opustiť. Na roky a možno navždy. A v prípade dospelých stačí zastaviť očkovanie proti covid. Pretože teraz je sezóna chorôb dýchacích ciest. V mojom okolí je už najmenej 30 percent chorých“ odpovedal Šafalinov.

V Rusku je covid očkovanie stále dobrovoľné

Spory o očkovaní proti koronavírusu prebiehajú nielen v Rusku, ale na celom svete. Existujú odporcovia, existujú zástancovia. Našťastie v Rusku zostáva očkovanie dobrovoľné, aj keď sa kampaň vykonáva hromadne. Ak ide o očkovanie detí proti koronavírusu, takáto požiadavka v krajine nebola zavedená. Testovanie vakcín sa však už začalo.

Slováci, nebojte sa, ale chráňte sa – nikto iný to za vás neurobí, odkazuje Mesík

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info