HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Koalícia zbabelo ukončila rozpravu o Mikulcovi. O osude kamaráta mafiána Zemana rozhodnú zajtra

Robert Fico a Roman Mikulec / Fotokoláž (via TASR)

Koalícia v parlamente zbabelo ukončila rozpravu k odvolávaniu ministra vnútra Romana Mikulca. O handrkovaní sa nad znením rokovacieho poriadku informuje TASR.

Podpredseda parlamentu Milan Laurenčík (SaS) ukončil diskusiu k návrhu na odvolanie ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO). Hlasovať o návrhu sa má v piatok (24. 9.) o 11.00 h. Hoci Smer-SD namietal, že po 19.00 h neboli v pléne predkladatelia návrhu, Laurenčík pokračoval v rokovaní. Vyzval poslancov prihlásených do rozpravy, aby vystúpili. Keďže ani tí neboli v pléne, Laurenčík oznámil, že im prepadlo poradie a ukončil rozpravu k návrhu. Smer to kritizuje. Koalícia hovorí, že v pléne sedel aspoň jeden z predkladateľov.

Generálny prokurátor nemá chodiť do parlamentu ako na klavír, zúri na parlamentný výbor Eštok

Poslanec Smeru Boris Susko namietal, že ide o hrubé porušovanie rokovacieho poriadku parlamentu, keďže pri rozprave musí byť prítomný predkladateľ. Pripomenul, že sa nemôže rokovať. Teda ani prepadávať poradie faktickým poznámkam, ani rečníkom prihláseným v rozprave. Kritizoval to aj šéf Smeru Robert Fico. Reagoval, že predseda parlamentu Boris Kollár nezvláda funkciu. Hovorí o chaose a o porušovaní Ústavy SR.

Plénum si pôvodne odsúhlasilo štvrtkové rokovanie aj po 19.00 h. Predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš reagoval, že v pléne sedel Dušan Jarjabek (Smer-SD) ako jeden z predkladateľov. Preto sa vraj v rokovaní mohlo pokračovať. Skonštatoval, že ak sedel v pléne aspoň jeden z poslancov podpísaných pod návrh na zvolanie schôdze, ráta sa ako predkladateľ a diskusia pokračuje.

Jarjabek to vidí inak. Poznamenal, že bol prihlásený na predrečníka s faktickou poznámkou. Dokonca nesedel za pultom určeným pre predkladateľa. Hovorí o rôznom výklade rokovacieho poriadku.

Predseda Hlasu Peter Pellegrini povedal, že aj obštrukciu treba vedieť urobiť. Bola by podľa neho úspešná vtedy, ak by nikto z 30 podpísaných poslancov v pléne v daný moment nesedel. „Žiaľ, kolegovia urobili chybu. Niektorí v sále boli, čo sa považuje za prítomnosť predkladateľa a schôdza mohla pokračovať,“ reagoval Pellegrini na Smer.

Koalícia sa bojí Kotlebu. Opäť ho nezvolili za člene výboru na kontrolu vojenských tajných. USA jasajú!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info