HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Lekári vyzývajú vlády: Nechajte nás pacientov včas liečiť a nenechávať ich bez pomoci dusiť sa a zomierať!

Analytik a lekár Juraj Mesík je nielen veľkým propagátorom lieku Ivermectin, ale aj odporca vakcinácie na COVID-19. Fotokoláž (via TASR)

COVID-19 straší svet už takmer dva roky a za ten čas mu podľahlo približne 4,5 milióna ľudí. Obrovské číslo však určite také vysoké byť nemuselo, i preto sa v Ríme uskutočnil summit lekárov, ktorý prijali aj deklaráciu.

Je zaujímavé, že summit lekárov talianskom hlavnom meste obišli mlčky všetky naše mainstreamové a vraj „mienkotvorné“ médiá. Ako v statuse uvádza náš analytik bezpečnostných rizík a vyštudovaný lekár Juraj Mesík, lekári na ňom prijali memorandum, ktoré vyzýva jednotlivé vlády aby lekárov nechali pacientov na COVID-19 liečiť a neposielali ich domov s tým, aby prišli až mi bude najhoršie.

Státisíce zbytočných úmrtí pacientov bola v dôsledku zlyhania v liečbe

„Nezaregistroval som, že by to v krajine vládou skorumpovaných médií niektoré prinieslo (ak áno, ospravedlňujem sa – prosím pošlite mi link) tak zopakujem správu z víkendu: Na globálnom COVID summite lekárov v Ríme bola pred niekoľkými dňami prijatá deklarácia. V linku sa k nej môžu lekári a myslím, že aj iní odborníci (etici, právnici, filozofi…) pripojiť,“ píše v úvode statusu Mesík a pripája aj link, cez ktorý sa môžu aj naši lekári k deklarácii pripojiť. „Ak máte kde, uverejnite ju a prosím pošlite ju svojim známym lekárom, ktorí sa počas Veľkého zomierania držali Hippokratovej prísahy, svojich pacientov včas liečili a nenechávali ich bez pomoci dusiť sa a zomierať, ako im to prikázala matovičova vláda,“ končí svoj status Juraj Mesík.

A čo vlastne deklarácia lekárov z globálneho summitu v Ríme obsahuje?

„Medzinárodná aliancia lekárov a medicínskych vedcov

My, lekári sveta, zjednotení a verní Hippokratovej prísahe, spoznajúc že lekárska profesia tak ako ju poznáme sa nachádza na križovatke, sme povinní vyhlásiť nasledujúce:

Keďže našou najvyššou zodpovednosťou a povinnosťou je zachovávať a obnovovať dôstojnosť, integritu a lekárske umenie a vedu

Keďže došlo k bezprecedentnému útoku na našu schopnosť starať sa o pacientov

Keďže sa verejná politika rozhodla ignorovať základné koncepty vedy, zdravia a blaha a namiesto toho prijala stratégiu „jeden prístup pre všetkých“, ktorá viedla k viac ochoreniam a úmrtiam ako individualizovaný, personifikovaný prístup k zdravotnej starostlivosti

Mesík: Jasným príkladom toho, že očkovanie nefunguje je Izrael (VIDEO)

Keďže lekári a iní poskytovatelia zdravotnej starostlivosti pracujúci v prvých líniách, ktorí využívajú svoje znalosti o epidemiológii, patofyziológii a farmakológii, často ako prví identifikujú nové, potenciálne život zachraňujúce liečebné postupy

Keďže sú lekári čoraz viac odstrašovaní od otvoreného odborného diskurzu a výmeny myšlienok o nových a objavujúcich sa chorobách, čo nielen ohrozuje podstatu lekárskej profesie, ale čo je ešte dôležitejšie a tragickejšie aj životy našich pacientov

Keďže je tisíckam lekárov odopierané právo poskytovať liečbu svojim pacientom v dôsledku prekážok, ktoré im kladú lekárne, nemocnice a agentúry verejného zdravotníctva, v dôsledku čoho veľká väčšina poskytovateľov zdravotnej starostlivosti nie je schopná chrániť svojich pacientov čeliacim chorobe. Lekári dnes jednoducho odporúčajú svojim pacientom, aby šli domov (a umožnili tým množenie vírusu) a vrátili sa, až keď sa ich choroba zhorší, čo má za následok státisíce zbytočných úmrtí pacientov v dôsledku zlyhania v liečbe (“failure-to-treat”)

Keďže vyššie uvedené nie je medicína. Nie je to starostlivosť. Nemôžeme sedieť nečinne, kým sú naši pacienti nútení ísť domov a byť tam chorí. Tieto politiky môžu v skutočnosti predstavovať zločiny proti ľudskosti.“

Mesík: Systémovým skorumpovaním „slobodných médií“ im zalepili huby, aby sa nepýtali zásadné otázky

Z týchto dôvodov sme sa UZNIESLI, že:
  • vzťah lekár-pacient musí byť obnovený. Tento vzťah je v samom jadre medicíny, pretože umožňuje lekárom najlepšie porozumieť svojim pacientom a ich chorobám, formulovať liečbu, ktorá dáva najväčšiu šancu na úspech, zatiaľ čo pacient je aktívnym účastníkom ich starostlivosti.
  • vpád politiky do lekárskej praxe a vzťahu medzi lekárom a pacientom sa musí skončiť. Lekári a všetci poskytovatelia zdravotnej starostlivosti musia mať slobodu vykonávať lekárske umenie a vedu bez strachu z perzekúcií, cenzúry, ohovárania alebo disciplinárnych opatrení, vrátane prípadnej straty licencie a nemocničných výsad, straty poistných zmlúv a zasahovania vládnych subjektov a organizácií – ktoré nám ďalej bránia v starostlivosti o pacientov v núdzi. Viac ako kedykoľvek predtým musí byť chránené právo a schopnosť výmeny objektívnych vedeckých poznatkov, ktoré prispievajú k poznaniu chorôb.

Mesík varuje: Ak to naši lekári nepochopia, opäť sa rozpúta Veľké umieranie

  • lekári musia obhajovať svoje právo predpisovať liečbu podľa zásady V PRVOM RADE NEŠKODIŤ (Primum non nocere). Lekárom nesmie byť bránené predpisovať bezpečné a účinné liečebné postupy. Také obmedzenia spôsobujú zbytočné predlžovanie choroby a úmrtia. Musí byť obnovené právo pacientov na liečbu po ich plnom informovaní o rizikách a výhodách každej možnosti liečby.
  • vyzývame lekárov a všetkých poskytovateľov zdravotnej starostlivosti z celého sveta, aby sa pridali k tomuto ušľachtilému zápasu, k snahe o obnovu dôvery, integrity a profesionality lekárskej praxe.UZNIESLI, že vyzývame vedcov z celého sveta skúsených v biomedicínskom výskume a dodržiavajúcich najvyššie etické a morálne štandardy, aby trvali na možnosti vykonávať a publikovať objektívny, empirický výskum bez strachu z trestu a poškodenia svojej kariéry, povesti a živobytia.
  • vyzývame pacientov, ktorí veria v dôležitosť vzťahu lekár-pacient a v svoju schopnosť byť aktívnymi účastníkmi vo vlastnej zdravotnej starostlivosti, aby požadovali prístup k lekárskej starostlivosti spočívajúcej na vede.

A lekári ako svedectvo pridali svoj podpis k tomuto vyhláseniu

Mesík: základ je nedostať sa do nemocnice a nenaraziť tam na „čivavu“. Koho tým asi myslel?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info