HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Strelec z ruskej univerzity: „Nie som terorista, vždy som ale sníval o masovej vražde“

Foto: Sputnik / Alexey Romanov
Zadržaný strelec z ruskej univerzity Timur Bekmansurov zverejnil dlhé a podrobné vysvetlenie svojej prípravy. Tvrdil v ňom, že nie je terorista. Jeho snom vraj bolo spáchať akýmkoľvek spôsobom masovú vraždu, informuje portál RT.
Vrah vyviazol

V pondelok ráno vstúpil Bekmansurov na Permskú štátnu univerzitu, vedúcu vzdelávaciu inštitúciu v meste len niečo málo cez tisíc kilometrov východne od Moskvy. Podľa správ 18-ročný mladík zabil najmenej šesť ľudí a ďalších 28 zranil.

Bekmansurov, študent prvého ročníka, bol na univerzite desať dní a študoval kriminalistické vedy.

Zástupca regionálnej zdravotníckej služby pre agentúru TASS uviedol, že strelec je nažive, ale je zranený a v súčasnosti je na jednotke intenzívnej starostlivosti.

Streľba pri univerzite v Ruskom Perme, úrady hlásia osem mŕtvych

Zdôveril sa na sociálnej sieti

Pred útokom vrah napísal na sociálnu sieť VKontakt, že jeho motivácia nebola náboženská ani politická. Ale bol to jeho sen, ktorý sa mu už dlho sníval kvôli nenávisti voči všetkým okolo neho. Tiež poznamenal, že zvažoval použitie auta, bomby alebo nôža namiesto zbrane.

Podrobne popísal aj nákup zbrane a školenie o strelnej zbrani, ako aj proces získania licencie.

Zneškodnil ho mladý policajt

Podľa oficiálnej hovorkyne ministerstva vnútra útok zastavil mladší policajný poručík, dopravný inšpektor, ktorý ako prvý vošiel do hlavnej budovy.

„Biden ešte stále spí“: Musk sa vysmial prezidentovmu ignorovaniu historickej misie SpaceX

„Konstantin Kalinin videl v miestnosti ozbrojeného muža,“ povedala Irina Volková. „Keď si útočník všimol policajta, vystrelil niekoľko rán jeho smerom. Štátny dopravný inšpektor zranil útočníka spätnou paľbou, pribehol k nemu a zneškodnil ho, potom začal poskytovať prvú pomoc.“

Videá zverejnené na sociálnych sieťach počas útoku ukázali, ako študenti skáču z okien, aby unikli strelcovi. Podľa zdroja RT sa alarm na univerzite nespustil, pretože členovia ochranky boli jednými z prvých zabitých.

Filmové príšery, potápači i stredovekí rytieri prišli v Rusku k volebným urnám

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info