HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Americkí republikáni chcú sankcie voči Austrálii: Polícia zaobchádza s demonštrantmi ako za apartheidu!

Polícia vo Victorii, Austrália / RT/AP
Americkí republikáni vyzvali USA, aby uvalili na Austráliu sankcie. Reagovali tak na niekoľko prípadov, keď austrálski policajti násilne útočili na demonštrantov, píše portál RT.
Nie je to normálne ani prijateľné

V nedeľu Ben Kew, anglický redaktor konzervatívnej floridskej publikácie El American, v článku vyhlásil, že austrálsky premiér Scott Morrison „musí byť potrestaný za také flagrantné porušovanie ľudských práv“, ku ktorému došlo na demonštrantoch a ďalších Austrálčanoch pomocou prísnych obmedzení kvôli Covid-19.

„To, čo sa stalo v tejto bývalej kolónii, nie je normálne ani prijateľné. Správanie austrálskej vlády a jej bezpečnostného aparátu v skutočnosti otvorene porušuje najzákladnejšie práva jej občanov,” napísal Kew.  Poznamenal, že Austrália vyvinula aplikáciu na rozpoznávanie tváre, aby udržali ľudí v karanténe.

Kritizuje aj vládny zákaz odchodu Austrálčanov z krajiny, tak isto aj jej politiku, vďaka ktorej zostali desaťtisíce austrálskych občanov uviaznuté v zahraničí.

Šéf OSN vyzval USA a Čínu, aby zabránili vypuknutiu novej studenej vojny

Čínsky ľud má väčšiu slobodu než ten austrálsky

Kew nazval nový austrálsky pakt AUKUS s USA a Veľkou Britániou „ironickým“, pričom tvrdí, že „čínsky ľud má v súčasnosti väčšiu covidovú slobodu než ten austrálsky“. Poznamenáva, že keďže Austrália má byť lídrom slobodného sveta, mala by sa držať vyšších štandardov.

Z tohto dôvodu Kew dospel k záveru, že Austrália by mala dostať „diplomatické varovanie alebo dokonca cielené sankcie“ za to, ako zaobchádza s austrálskymi občanmi počas pandémie. Musí vraj spoznať, že „slobodný svet nebude ticho stáť“, pretože ľudské práva „sú agresívne podkopané“.

Desivé hromadenie nečakaných a nevysvetliteľných úmrtí… Prečo toľko ľudí náhle zomiera? Je spoločným menovateľom očkovanie?

Je to opovrhnutiahodné

Kewov článok získal podporu prominentných amerických republikánskych skupín a jednotlivcov vrátane republikánov. Skupina, ktorej predsedá bývalý republikánsky kongresman Kerry Bentivolio, zdieľala článok na Twitteri a označila kroky Austrálie za „opovrhnutiahodné“ a dodala: „Od jedného z našich najbližších spojencov by sme mali očakávať niečo lepšie.“

Morrisonovu vládu v pondelok odsúdil aj bývalý austrálsky diplomat Bruce Haigh, ktorý krajinu pod Morrisonom prirovnal k „apartheidu Južnej Afriky“.

„Ak sa nedáš zaočkovať, zomrieš!“ Zo siete kliník v USA unikli plány na šírenie propagandy strachu (VIDEO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info