HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

COVID-19 je zlatou baňou farma firiem. V roku 2020 zarobili 722 miliárd eur! V roku 2021 ešte viac!

Spoločnosť Pfizer zarobila na stále len experimentálnych vakcínach v krátkom čase obrovské miliardy. Ilustračný obrázok © Shutterstock

COVID-19 odhalil mnohé ohľadom farmaceutických firiem. Je to najmä ich túžba po obrovských ziskoch, ktoré im koronavírus poskytuje dokonale. A aj z toho je zrejmé, prečo je taký tlak na očkovanie ľudí a aj detí experimentálnymi vakcínami.

Očkovať, očkovať a zase očkovať. To je túžba farmaceutických firiem, ktoré sa ženú za miliardovými ziskami. Pýtate sa, kde je liečba? Nuž tak ak už nejaká, tak potom musí byť opäť spätá s veľkým ziskom. Vyštudovaný lekár Juraj Mesík je nielen proti očkovaniu experimentálnymi vakcínami, ale i proti drahým liekom, ktoré sú málo účinné. Aj preto v statuse poukazuje na lacný Ivermectin, ktorý je jedným z najúčinnejších liekov proti koronavírusu.

Príjmy Pfizeru dosiahli v druhom štvrťroku tohto roku 16 miliárd

Prirodzene, proti lieku, ktorý stojí okolo jedného eura sa stavajú nielen farmaceutické firmy, ale aj mnohí „odborníci“, ktorí sú nimi platení. „Pre lepšiu predstavu o tom, aké sily stoja za:

– potláčaním terapie covidu IVM lacnými a bezpečnými generikami ako sú IVM, vitamín D, HCQ,

– globálnou cenzúrou vedeckých informácií

– globálnym šírením dezinformácií („zvýšené hepatálne testy“, „odčervovač koní“, „masy otrávencov IVM blokujúcich nemocnice“, „neplodnosť u mužov“ – všetko údajné dôsledky Iivermectinu)

– skorumpovaním (pardon – financovaním „výskumu“, „marketingových štúdií“ a „vzdelávania“ cez kongresovú turistiku) veľkého množstva lekárov a (cez reklamu z ktorej žijú) aj veľkej časti masmédií po celom svete,“ píše Juraj Mesík v statuse a dodáva: „Pfizeru sa darí mimoriadne – od roku 2020 zaznamenal operačný rast o 86% a jeho príjmy v druhom štvrťroku 2021 dosiahli 19 miliárd dolárov (16 miliárd eur).“

Vyštudovaný lekár a analytik bezpečnostných rizík si na záver statusu aj trochu zavtipkovaL: „Tak. A teď si vás kúpím všecky…“ – povedal by Bolek Polívka“

Mesík: Proti Ivermectinu sa viedla štvavá kampaň aj z firmy, ktorá ho uviedla na trh!

Pfizer si z obrovského koláča odhryzol „len“ 16 miliárd
Zdroj: FB / Juraj Mesík

Pre ilustráciu ponúkol Juraj Mesík aj prehľad o tom, ktoré sú najväčšie farmaceutické spoločnosti na svete. Niektoré z nich hrali ústrednú úlohu v pandémii COVID-19. „Pravdepodobne však nie je prekvapením, že pandémia bola skvelá aj pre mnohé zdravotnícke podniky. V skutočnosti len v roku 2020 50 najväčších farmaceutických spoločností na svete stále kombinovalo príjmy vo výške neuveriteľných 851 miliárd dolárov (722,5 miliardy eur),“ píše sa v správe Visual Capitalist, ktorý v grafe ponúka údaje zo spoločnosti Company Market Cap a zoznam najväčších farmaceutických spoločností na svete podľa trhovej kapitalizácie.

Mesík: Egypt a India zvládajú COVID-19 s Ivemectinom, v Izraeli idú na štvrtú dávku vakcíny

Stojí za zmienku, že tento zoznam zahŕňa aj zdravotnícke spoločnosti, ktoré úzko spolupracujú s farmaceutickými výrobkami, vrátane biotechnológií, maloobchodníkov s farmaceutickými výrobkami, klinických laboratórií atď. Farmaceutickým lídrom je Johnson & Johnson, pretože trh s gigantom farmaceutického a spotrebného tovaru má hodnotu 428,7 miliardy dolárov (364 miliardy eur). Vyvinuli tretiu vakcínu povolenú na použitie v USA a v roku 2021 boli zaradení do zoznamu najvplyvnejších spoločností TIME 100. Toľko kritizovaný Pfizer, ktorý je popredným výrobcom vakcín proti COVID-19 v Severnej Amerike, je na tretej priečke. Spoločnosť zrejme aj vďaka vakcínam naberala na obrátkach. Najmä v poslednom štvrťroku, s tržbami za 2. štvrťrok 2021 19 miliárd dolárov (16 miliárd eur), čo odráža 86% prevádzkový rast od roku 2020.

Mesík a Piják píšu Hegerovi otvorený list: Štyri účinné opatrenia a nulové náklady!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info