HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Protest: Na ulici už piknikujú aj Švajčiari. Slováci sú zrejme so všetkým spokojní (VIDEO)

Takto sa rozhodli protestovať proti covidovým opatreniam v gastro prevádzkach vo švajčiarskom meste Winterthur. Zdroj: FB / nocomment.sk

Prísne protipandemické opatrenia gastro podniky doslova ničia. Postaviť sa proti nim rozhodli už nielen Francúzi, ale najnovšie aj Švajčiari. Ako sa zdá, Slováci sú zrejme so všetkým spokojní.

Vojsť do reštaurácie, krčmy alebo do inej gastro prevádzky iba s očkovacím preukazom či iným dokladom o tom, že nie ste „nákazlivý“ je proti srsti mnohým Európanom. Svoju nevôľu s tým ukázali už Francúzi, ktorí piknikovali radšej na ulici, teraz po ich vzore, ako vo videu ukazuje profil nocomennt.sk, idú aj Švajčiari.

V meste Winterthur, ktoré má asi 100-tisíc obyvateľov, sa rozhodli protestovať proti covidovým obmedzeniam pri návšteve gastro prevádzok tým, že si spravili veľký piknik na ulici. Tým síce dostávajú na doslova kolená majiteľov gastro prevádzok, ale dávajú na známosť vláde, že s jej obmedzeniami nesúhlasia.

A čo Slováci? Opäť iba zohneme chrbty, budeme slepo počúvať a poslúchať a necháme naše gastro prevádzky padnúť úplne na kolená. I keď mnohé z nich sú na nich už teraz.

Covid pas ruinuje francúzske reštaurácie. Podniky sú prázdne, ľudia radšej obedujú na lavičke v parku

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info