HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Most-Híd a SMK majú cez víkend snemy, rozhodnúť majú aj o spájaní

Na snímke predseda Mostu-Híd László Sólymos (vľavo), predseda SMK Krisztián Forró (uprostred) a predseda Spolupatričnosti Szabolcs Mózes (vpravo). / TASR - Ladislav Vallach

Maďarské mimoparlamentné strany Most-Híd a SMK organizujú cez víkend snemy. Rozhodnúť majú na nich aj o tom, či sa spolu so stranou Spolupatričnosť definitívne spoja do spoločného projektu s názvom Aliancia.

Most-Híd má snem v sobotu v Tvrdošovciach, SMK ho má v nedeľu (19. 9.) v Rimavskej Sobote. Následne, ešte v septembri, by sa mal konať prvý snem Aliancie.

Delegáti na sneme Mosta-Híd rokujú o základných dokumentoch, ktoré sú potrebné na zjednotenie troch strán. „Všetky dokumenty sú výsledkom poldruharočných rokovaní, spomedzi ktorých sú najdôležitejšie stanovy, ale nemenej dôležité sú i dokumenty vyrokované delegáciami troch strán – základné princípy, základné ciele, konkrétne ciele a zmluva o zlúčení zúčastnených strán,“ uviedla pre TASR hovorkyňa Mosta-Híd Klára Magdeme. Predseda strany László Sólymos sa pre ochorenie COVID-19 na rokovaní snemu osobne nezúčastní.

„Bude sa rozhodovať o prijatí stanov novej spoločnej strany, o fúzií SMK do strany Szövetség – Aliancia a tiež o funkcionároch nominovaných do spoločných orgánov novej strany za platformu SMK,“ povedal o priebehu snemu tlačový tajomník SMK Róbert Králik.

V spoločnej strane Aliancia majú tri maďarské strany fungovať formou platforiem. Deklaráciu o vytvorení spoločného politického subjektu podpísali strany v Komárne ešte v auguste minulého roka.

Barličky v podobe kajúcnikov sa „protimafiánskemu“ režimu akosi lámu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info