HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Prieskum: Voľby by vyhral Hlas-SD pred SaS a Smerom-SD

Dokumentačný obrázok / Facebook (AKO)

Ak by sa voľby do Národnej rady SR konali v septembri, vyhrala by strana Hlas-SD so ziskom 18,8 percenta hlasov. Na druhom mieste by skončila strana SaS s podporou 14,5 percenta. Tretia by bola strana Smer-SD s 13,9 percenta. Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO na vzorke 1000 respondentov.

Do parlamentu by sa dostalo aj hnutie OĽANO s 9,9 percenta, nasleduje Progresívne Slovensko s 8,7 percenta hlasov, hnutie Sme rodina (6,8 percenta), KDH (6,6 percenta) a Republika (5,2 percenta).

Pred bránami parlamentu by ostala Aliancia so ziskom 3,8 percenta a SNS s 3,5 percenta. ĽSNS by získalo 2,7 percenta hlasov, Za ľudí 1,7 percenta. Maďarské fórum by volilo 1,1 percenta ľudí, Dobrú voľbu 0,9 percenta, Spolu 0,8 percenta a Život – národnú stranu 0,5 percenta. Demokratická strana a Máme toho dosť by dostali zhodne po 0,2 percenta, Socialisti.sk a Strana zelených po 0,1 percenta.

Hlas-SD by podľa týchto výsledkov získal 33 postov v parlamente, SaS 26 a Smer-SD 25 poslancov. OĽANO by malo 18 kresiel, Progresívne Slovensko 15 kresiel, Sme rodina by spolu s KDH získali zhodne 12 mandátov a Republika deväť.

Dokumentačný obrázok / Facebook (AKO)

Zber dát prebiehal telefonicky od 6. do 13. septembra. Prieskum nemal objednávateľa.

Robert Fico: „To nie je vojna policajtov, je to zneužívanie moci! Pellegrini urobil veľkú politickú chybu“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info