HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Dvaja českí prezidenti sa včera stretli v rovnakej nemocnici: Klaus má problémy s tlakom, Zeman bol hospitalizovaný

Václav Klaus, Miloš Zeman / Facebook (Milos Zeman looking at things)

Prezident Miloš Zeman bol včera prevezený do českej Ústrednej vojenskej nemocnice (ÚVN), do ktorej  prišiel aj Zemanov predchodca Václav Klaus. Ten vyhľadal lekára kvôli vysokému tlaku, informuje Deník.

Dôvod, prečo Zeman do střešovickej nemocnice prišiel, jeho hovorca Jiří Ovčáček nekomentoval. Na zaslanú SMS správu neodpovedal, rovnako ako kancelár Vratislav Mynář, telefonické hovory neprijíma. Podľa serveru Novinky.cz prezident do nemocnice dorazil krátko po 11:00.

V blízkosti pavilónu, kam prišiel Zeman, podľa spravodajkyne ČTK aj po 16:00 parkovali limuzíny policajnej ochrannej služby s vodičmi, prítomní boli aj uniformovaní policajti. Na ďalší vývoj čakajú pred hlavným vjazdom do nemocnice televízne štáby. Do nemocničného areálu televízne prenosové vozy vpustené neboli.

Server Aktuálně.cz uviedol, že v nemocnici bol Zeman už v piatok, kedy absolvoval kontrolu u riaditeľa ÚVN Miroslava Zavorala. Server uviedol, že Zavoral, ktorý sa o hlavu štátu ako lekár stará, prezidentovi odporučil nepretržitú starostlivosť. V nemocnici by tak mal Zeman zostať do piatku.

Babiš vyjadril obavy o zdravie hospitalizovaného prezidenta Zemana

Klausove problémy s vysokým tlakom

Do rovnakej nemocnice dnes zamieril aj Zemanov predchodca vo funkcii českého prezidenta Václav Klaus. Ten bol kvôli problémom s vysokým tlakom hospitalizovaný už cez víkend a v pondelok popoludní bol prepustený. O necelý deň neskôr sa však do nemocnice vrátil.

„Exprezident Klaus sa necítil dobre už cez víkend, a tak podstúpil vyšetrenie, pri ktorom mu zistili vysoký tlak. Teraz čaká na ďalšie testy v nemocnici, „povedal serveru iDnes.cz Klausov hovorca Petr Macinka.

Babiš vyjadril obavy o zdravie hospitalizovaného prezidenta Zemana

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info