Proces s Dušanom K. má na ŠTS pokračovať vo štvrtok a v piatok
15 | 09 | 2021 I TASR

Proces s bývalým špeciálnym prokurátorom Dušanom K. by mal na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku pokračovať vo štvrtok (16. 9.) a v piatok (17. 9.). Dušan K. je obžalovaný z viacerých trestných činov.


Naposledy sa 3. septembra čítali listinné dôkazy a samosudkyňa sa zaoberala žiadosťou Dušana K. o prepustenie z väzby. Predvolaný bol aj svedok Matej Z., ktorý svoju neúčasť ospravedlnil, lebo sa v tom čase nachádzal v Chorvátsku. Sudkyňa v tejto súvislosti uviedla, že bude opätovne predvolaný na jedno z ďalších pojednávaní. Momentálne sa nachádza Matej Z. na Slovensku, je väzobne stíhaný.

Bývalá prokurátorka Úradu špeciálnej prokuratúry Blanka Godžová na júlovom pojednávaní opísala, že dostala pokyn od Dušana K., týkajúci sa väzobnej veci Ľubomíra Kudličku. Voči rozhodnutiu o prepustení Kudličku z väzby preto nepodala sťažnosť. Kajúcnik a bývalý šéf Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovít Makó potvrdil, že bývalému špeciálnemu prokurátorovi za to odovzdal 50.000 eur. Tiež vypovedal, že mu Dušan K. pomáhal zbaviť sa podozrení z prípravy vraždy vyšetrovateľa Jána Č. sprístupnením celého spisu.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala Dušana K. koncom októbra minulého roka. Svojej funkcie sa vzdal krátko po vznesení obvinenia. Čelí obžalobe zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, zo zločinu prijímania úplatku, zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa a z prečinu ohrozenia dôvernej a vyhradenej skutočnosti. Vo väzbe je od októbra minulého roka.

Matovič, tvoj čas sa kráti. Karma si dala na čas - ale už prichádza, odkazuje Blaha
Včerajšie zadržanie štyroch elitných vyšetrovateľov z NAKA a tiež dočasného šéfa policajnej Inšpekcie poriadne otriaslo Slovenskom. Aj to ukazuje na fakt, že v našej polícii sa deje niečo obludné. Čo, a kto to má na svedomí, sa zrejme verejnosť... Čítať ďalej
14 | 09 | 2021 | Jozef Uhlarik