NATO spustilo spoločné vojenské cvičenie s Ukrajinou
14 | 09 | 2021 I Imrich Kovačič / TASR

Spoločné vojenské cvičenie NATO a Ukrajiny sa začalo v Odese na pobreží Čierneho mora. Informovala o tom na v pondelok Twitteri Misia Ukrajiny pri NATO.


Rada národnej bezpečnosti a obrany Ukrajiny (RNBOU) v tlačovej správe oznámila, že na cvičení s názvom Coherent Resilience sa zúčastnia aj jej experti. Cvičenie sa zameriava na boj proti hybridným hrozbám pre kritickú infraštruktúru v čiernomorskom regióne.

Viac ako 150 zástupcov rôznych ukrajinských štátnych úradov, medzinárodných expertov a pozorovateľov z NATO a partnerských krajín bude v rámci manévrov diskutovať o hybridných hrozbách v oblasti Čierneho mora.

Cvičenie nadväzuje na rozhodnutie ministrov zahraničných vecí členských krajín NATO. Tí v apríli 2019 vo Washingtone rozhodli o podpore Ukrajiny s cieľom posilniť bezpečnosť v oblasti Čierneho mora.

Facka pre USA - Irán zvažuje nákup ruských SU-57 s plnou výzbrojou (Video)
Pomer síl na Blízkom a Strednom východe sa môže veľmi rýchlo zmeniť. A to v prospech Iránu. Krajina zvažuje nákup veľkého množstva superstíhačov SU-57 piatej generácie. Aj s podvesenými nadzvukovými raketami vzduch-vzduch. USA tak môžu rýchlo... Čítať ďalej
13 | 09 | 2021 | Ivan Brožík