HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR

Britskému premiérovi Johnsonovi zomrela matka

Britský premiér Boris Johnson / TASR (AP)

Vo veku 79 rokov zomrela matka britského premiéra Borisa Johnsona. Charlotte Johnsonová Wahlová zomrela v pondelok v londýnskej nemocnici. Jej smrť bola „náhla a pokojná“.

Ako informovala televízia Sky News, Johnsonová Wahlová trpela Parkinsonovou chorobou, ktorá ju obmedzovala v kariére profesionálnej maliarky.

Spravodajská stanica BBC spresnila, že Johnsonová Wahlová, ktorej otec bol v 70. rokoch predsedom Európskej komisie pre ľudské práva, sa za Stanleyho Johnsona vydala v roku 1963. Štúdium na Oxfordskej univerzite ukončila ako vôbec prvá vydatá študentka.

Pár mal štyri deti – politika Borisa, novinárku Rachel, bývalú ministerku Jo a ochrancu životného prostredia Lea. Manželia sa rozviedli v roku 1979.

12 zaujímavostí, ktoré ste o pápežovi Františkovi zrejme nevedeli!

Ako výtvarníčka sa Johnsonová Wahlová preslávila ako portrétiska.

Keď sa v roku 1988 vydala za amerického profesora Nicholasa Wahla a presťahovala sa do New Yorku, začala maľovať aj mestské scenérie.

Po smrti druhého manžela sa v roku 1996 vrátila do Londýna.

Vo veku 40 rokov jej diagnostikovali Parkinsonovu chorobu. Napriek tejto diagnóze však pokračovala v maľovaní a pri práci udržiavala stabilitu za pomoci chodúľky.

Premiér Johnson kedysi opísal svoju matku ako „najvyššiu autoritu“ v rodine a tú, ktorá ho naučila vážiť si bez rozdielu každý ľudský život.

Legendárna speváčka oslávila 65. narodeniny

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info