HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Na podujatia s pápežom sa prihlásilo celkovo vyše 100.000 ľudí

Na snímke pápež František a prezidentka Zuzana Čaputová počas privítania po prílete na bratislavskom letisku. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Na podujatia s pápežom Františkom sa prihlásilo celkovo vyše 100.000 ľudí. Konferencia biskupov Slovenska v noci z nedele (12. 9.) na pondelok po mesiaci uzavrela oficiálnu registráciu účastníkov na verejné podujatia spojené s jeho návštevou na Slovensku. Vyplýva to z údajov registračného tímu. Ide o registráciu pre plne zaočkované osoby. TASR o tom informovala Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska (KBS). S plánovaných 450.000 ľudí tak zostala utópia.

Približne polovica registrovaných príde na záverečnú svätú omšu so Svätým Otcom 15. septembra do Šaštína, zvyšok do Košíc a Prešova. KBS upozorňuje, že bez registrácie sa záujemcovia na verejné podujatia spojené s návštevou pápeža Františka nedostanú. Na podujatia sa prihlásilo aj takmer 7000 nezaočkovaných ľudí.

„Spolu s pápežom Františkom, ktorý nás poctil svojou návštevou, sa tešíme na každého jedného z vás. Zároveň opätovne všetkých prosíme a vyzývame, aby si pred príchodom na jednotlivé verejné miesta spojené s programom, pozreli všetky pokyny a povinnosti, ktoré je nutné splniť,“ povedal hovorca KBS Martin Kramara.

Murín žasne: Papaláši pri pápežovi BEZ rúšok a naše deti dlhé hodiny v triedach nezmyselne zarúškované

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info