HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Koaličná rada sa bude zaoberať prechodom Kolíkovej frakcie do SaS

Predseda Národnej rady SR Boris Kollár. FOTO TASR - Martin Baumann

Prechodom frakcie ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej do klubu SaS sa bude zaoberať koaličná rada. Dohodne sa, či sa bude otvárať koaličná zmluva, a rozhodne sa, či má Kolíková stále nárok na ministerské kreslo. V diskusnej relácii V politike na televízii TA3 to uviedol predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina). Miesto podpredsedu parlamentu by podľa Kollára malo ostať strane Za ľudí, vie si tam predstaviť poslanca Juraja Šeligu.

„Všetky scenáre sú otvorené. My nemáme žiadne personálne požiadavky,“ podotkol Kollár. Tvrdí, že so zvyšnými poslancami, ktorí ostali v strane Za ľudí, Sme rodina nerokuje. Považuje to za „nepekný akt“, ak by rozkladal svojho koaličného partnera. Kollár nemá ambíciu rozširovať klub, dodáva však, že sú otvorení a môže k nim prísť ktokoľvek. „Nerobíme lúpežné nájazdy do klubu OĽANO alebo kdekoľvek inde, že by som niekoho lákal a snažil sa hodiť udičku,“ skonštatoval predseda parlamentu.

Igor Matovič na Facebooku píše pápežovi Františkovi: „Vitaj, Padre“! Čo sme v šenku?

Koaličná rada sa podľa Kollára musí stretnúť, aby spoločne rozlúskla situáciu, ktorá po odchode Kolíkovej frakcie do klubu SaS nastala. Koaličné rady bývajú v pondelok, no je možné, že sa pre návštevu pápeža Františka presunie na iný deň.

Kollár deklaroval, že Sme rodina nebude hlasovať za odvolávanie ministerky Kolíkovej, ktoré iniciuje opozícia.
Rešpektuje tiež rozhodnutie ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO) poveriť riadením Policajného zboru Štefana Hamrana. Tvrdí, že Hamranovi treba dať na pozícii šancu, aby upokojil situáciu v polícii. „Brutálna vojna“ podľa Kollára v polícii nie je a netreba takýmito vyhláseniami strašiť ľudí. V polícii sú však nejaké osobné zlyhania.

Za nízkou zaočkovanosťou ľudí na Slovensku vidí Kollár boj opozície, ktorá si z tejto témy spravila kampaň. „Sú ľudia, ktorí sú zanietení antivaxeri. Je to v Rakúsku, Švédsku aj Nemecku, ale nikde v týchto krajinách neurobila opozícia to, čo u nás na Slovensku, že si z toho spravila politiku,“ povedal.

Predseda parlamentu v súvislosti s treťou vlnou pandémie povedal, že na Slovensku by už nemal nastať celoplošný lockdown. Delta variant nového koronavírusu prebehne podľa neho cez Slovensko rýchlo. Sme rodina bude zároveň vetovať akýkoľvek návrh na povinné očkovanie.

V červených okresoch sú povinné rúška na hromadných podujatiach aj v exteriéri

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info