HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Šeliga avizuje ďalšie šikanovanie Žilinku

Juraj Šeliga (Za ľudí). FOTO - TASR

Vyzerá to tak, že generálneho prokurátora bude ústavnoprávny parlamentný výbor predhadzovať moci servilnému mainstreamu donekonečna. Mechanizmus je jednoduchý – ak nebude Generálna prokuratúra SR organizovať tlačovky pre vybranú „skupinu“ novinárov (presnejšie prokurátorov, vyšetrovateľov, sudcov a katov v jednej osobe), tak si výbor bude Žilinku predvolávať na pokračovanie. Tam totiž musí dôjsť k jeho stretom s mainstreamom.

Presne toto – inými slovami – avizuje poslanec Juraj Šeliga vo svojom statuse na sociálnej sieti.

Reprofoto FB (@Juraj Šeliga)

Medový príhovor

„Dnes sme mali dlhé rokovanie Ústavnoprávneho výboru NR SR, kde boli pozvaní aj Dr. Žilinka aj Dr. Lipšic.
V prvom rade sme hovorili o správach Generálnej prokuratúry SR a Špeciálnej prokuratúry SR, ktoré budú na konci septembrovej schôdze prerokované v pléne parlamentu. Predpokladám búrlivú rozpravu. Žiaľ, pre nedostatok času sme sa nedostali k druhému bodu a tým bola ‘aktuálna situácia na generálnej prokuratúre’.“ Začína text poslanec Šeliga, no nespomína už, prečo výbor „nestihol“ to, čo stihnúť mal. Stačí si pozrieť záznam z jeho rokovania a každému súdnemu človeku je to jasné.

Šeliga je vedľa, ešte viac, ako tá jedľa

Žilinka bude do parlamentu zrejme chodiť „ako na husle“

„Tento bod za účasti Dr. Žilinku bude pokračovať budúci týždeň.“ Avizuje Juraj Šeliga. Šikanovanie generálneho prokurátora a jeho predhadzovanie mainstreamu ako „kosť zúrivým psom“ tak bude poplatne pokračovať. Možno donekonečna.

Program ako redakčný scenár

To, čo sa žiadalo na tlačovkách niektorým v žurnalistike dosť obohratým menám, sa tak premenilo na program zasadania Ústavnoprávneho výboru NRSR. „Budeme spoločne hovoriť o ustanoveniach trestného poriadku – § 363 a nasl. Rovnako o disciplinárnych podnetoch a “vojne bezpečnostných zložiek”.“ Konkretizuje v statuse Šeliga.

Aby sa nepovedalo – „noblesný“ záver statusu

„Mrzí ma, že výbor sa miestami premenil na priestor pre krik a osobné animozity. Otázky, ktoré riešime sú tak vážne, že je na mieste zdržanlivosť a profesionalita. Je známe, že mám kritický pohľad na pôsobenie Dr. Žilinku, ale vyhlásenia, že je ho možné odvolať “len tak” nie sú pravdivé.“ Priznáva Šeliga.

„Nateraz musíme rešpektovať zákon“

Dosť desivo znejú tieto slová poslanca, lebo evokujú možnosť, že moci sa chce občas zákony aj nerešpektovať. Niektorí členovia dotyčného výboru za vládnu koalíciu to dávajú hlasno najavo.

(Medzititulky red. HD)

Šeliga sa môže ísť červenať. TOTO od Štubniaka bude ťažko rozdýchavať

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info