HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

ŠKANDÁL: Fauci klamal o americkom financovaní vo Wu-chane, tvrdí senátor Rand Paul

Americký republikánsky senátor za štát Kentucky Rand Paul / AP

Republikánsky senátor za štát Kentucky Rand Paul uvádza, že novozverejnené dokumenty odhaľujú rozsah amerického financovania výskumu koronavírusu v čínskom Wu-chane. Toto odhalenie priamo dokazuje, že vedúci Národného ústavu pre alergiu a infekčné choroby (NIAID) Dr. Anthony Fauci pred kongresom krivo svedčil a klamal. Informuje o tom FoxNews.

Fauci rozhodne odmietol, že by americký Národný ústav zdravia financoval výskum vo Wu-chane. Rand Paul v utorok na Twitteri odpálil Fauciho a povedal, že riaditeľ NIAID „opäť klamal“.

„A mal som pravdu, pokiaľ ide o jeho rozprávky o financovaní výskumu agentúry o koronavíruse vo Wu -chane,“ povedal Paul na adresu Fauciho.

Stovky lekárskych časopisov sa spojili a vydali brutálne ​​varovanie: Čakajú nás desivé roky

Paul totiž retweetol status profilu The Intercept, ktorý odhalil informácie, že americká vláda naliala 3,1 milióna dolárov do americkej zdravotníckej organizácie EcoHealth Alliance, aby podporila výskum koronavírusov netopierov vo Wu-chanskom virologickom inštitúte (WIV).

Podľa správy takmer 600 000 dolárov z týchto federálnych peňazí čiastočne použila WIV na nájdenie a úpravu netopierích koronavírusov, ktoré by sa mohli preniesť na ľudí a infikovať ich.

Dokumenty navyše odhalili, že experimentálny výskum geneticky upravených myší s receptormi ľudských buniek sa uskutočňoval vo Wuhanskom univerzitnom centre pre experimenty so zvieratami, a nie na WIV, ako sa pôvodne predpokladalo.

Slovensko má vážny problém: Rozpadá sa nám zdravotníctvo!

„Dokumenty jasne uvádzajú, že tvrdenia riaditeľa NIH, Francisa Collinsa a riaditeľa NIAID, Anthonyho Fauciho, že NIH nepodporuje výskum ziskovosti funkcií alebo potenciálne vylepšovanie pandemických patogénov na WIV, sú nepravdivé,“ napísal v utorok na Twitteri profesor biológie Richard Ebright, chemik Rutgersovej univerzity.

„Nikdy som pred Kongresom neklamal a toto vyhlásenie nestiahnem,“ povedal Fauci na svoju obhajobu. Dodal, že výskum, na ktorý sa Paul odvoláva, „vykonával kvalifikovaný personál v celom reťazci výskumu, ktorého cieľom nebolo získanie samotného vírusu alebo akýchkoľvek jeho základných funkcií“.  Fauci dodal: „Neviete o čom hovoríte.“

Ministerstvo financií USA by mohlo zlyhať, varuje americká ministerka financií

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info