HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Na východe Ukrajiny sa zrútilo do šachty a následne zabilo deväť baníkov

Ilustračný obrázok / Fotobanka (via DPA)

Deväť baníkov zahynulo a ďalších 19 utrpelo zranenia, keď sa v pondelok pretrhlo lano klietky v uhoľnej bani na východe Ukrajiny kontrolovanom separatistami. V utorok o tom informovali miestne úrady, na ktoré sa odvolala tlačová agentúra AFP.

Pracovníci práve zostupovali do banskej šachty v meste Voznesenovka v Luhanskej oblasti, keď došlo k nehode a baníci sa zrútili.

„Lano klietky, ktorá baníkov spúšťala na ich pracovisko, sa pretrhlo,“ uviedla v oznámení záchranná služba v samozvanej Luhanskej ľudovej republike.

Telá deviatich ľudí už vyniesli na povrch, 19 osôb hospitalizovali.

Do Británie sa cez Lamanšský prieliv pokúsil dostať rekordný počet migrantov

„Vznikla vládna komisia, ktorá nehodu prešetrí,“ dodala záchranná služba.

Smrteľné nehody sú v ukrajinských baniach bežné. Väčšina baní sa nachádza práve na priemyselnom východe Ukrajiny. Mnohé bane sú podfinancované a zle vybavené a časté je aj porušovanie bezpečnostných predpisov.

Najhoršie banské nešťastie v postsovietskej histórii krajiny sa stalo v roku 2007 na východe, keď pri výbuchu v bani Zasiaďko zahynulo vyše 100 baníkov.

Kyjev bojuje proti proruským separatistom v Doneckej a Luhanskej oblasti na východe Ukrajiny od roku 2014. Tento konflikt si vyžiadal vyše 13.000 životov.

Pred 80 rokmi sa začala blokáda Leningradu, jedna z najkrvavejších v dejinách

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info