HLAVNÝ DENNÍK
VÝBER SPRÁV ZAHRANIČIE

Izraelské bojové lietadlá znovu bombardujú južnú Gazu (VIDEO)

Letecký útok Izraela v južnom pásme Gazy / Foto: Global Look Press
Izrael zahájil letecký útok na palestínsku enklávu v Gaze. Zábery zdieľané palestínskymi spravodajskými stanicami zobrazovali nočnú oblohu v plameňoch, keď izraelské prúdové lietadlá útočili na ciele v husto osídlenom pásme, informuje portál RT.

K bombovému útoku došlo v pondelok krátko pred polnocou miestneho času. Palestínska spravodajská sieť Quds tvrdí, že izraelské lietadlá a drony najprv krúžili nad hlavami a následne zahájili nálety na mesto Khan Younis v južnej Gaze.

Bola to vraj odplata

Izraelská armáda tvrdí, že zasiahla „miesto výroby rakiet a vojenského komplexu Hamasu“ ako odplatu za „podpaľačské balóny“ vypustené z Gazy. Obvinila Hamas z „terorizovania“ izraelských civilistov uprostred židovského nového roka, ktorý sa oslavuje od západu slnka od pondelka do stredy.

 

Vo Švédsku zatkli dve ženy, ktoré majú väzby na Islamský štát

K útokom došlo niekoľko hodín potom, čo miestne úrady v regionálnej rade Sha’ar Hanegev informovali, že zápalné balóny odpálené zo smeru od Gazy vyvolali v tejto oblasti niekoľko požiarov. Požiare boli rýchlo uhasené a nespôsobili žiadne väčšie škody.

K bombovému útoku došlo tiež krátko po tom, čo šesť palestínskych militantov utieklo z väzenia s vysokým stupňom stráženia na severe Izraela. Útek vyvolal rozsiahle pátranie izraelskej polície a armády.

Britská očkovacia komisia odrádza od očkovania 12- až 15-ročných proti COVID-19

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info