HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER NÁZORY

Nuly idú Žilinku lynčovať a Lipšica pochváliť (Peter Tóth)

Maroš Žilinka a Daniel Lipšic / Fotokoláž (via TASR)

Komentár Petra Tótha (Facebook / Ďateľ)

Nuly idú Žilinku lynčovať. Aspoň tak to prorokuje Peter Tóth v statuse na Facebooku. Text prinášame v plnom znení.

Režim šialenca z Trnavy nás každým dňom zaťahuje čoraz hlbšie do bahna právneho nihilizmu. Tentoraz sa dve právne nuly, predseda ústavnoprávneho výboru Vetrák a jeho podpredseda Baránik uzniesli, že si na piatok predvolajú generálneho prokurátora Maroša Žilinku. Po ňom si chcú vypočuť aj Matovičovho Himmlera Lipšica.

Samozrejme, že Žilinku ťahajú na rokovanie výboru z dvoch dôvodov.
Po prvé, aby ho vystavili Moničenke Tódovej a inej intelektuálnej luze, čo nebola oprávnene pripustená na tlačovku.
Po druhé, aby sa im spovedal, prečo on a jeho námestník rozhodli v kauzách Pčolinský a Haščák v zhode so zákonom, a nie v súlade s politickými predstavami šialencovho režimu.

Poslanci si predvolali na koberček Žilinku aj Lipšica

Načo vlastne máme ústavu, tri oddelené moci v štáte a osobitne definovanú prokuratúru, keď trestné konanie je predmetom politického handrkovania sa v parlamente?

Načo máme Trestný poriadok a Trestný zákon, keď máme v parlamente Vetráka, Baránika a iné esá, ako sú Dostál, či kto všetko to tam ešte z nepochopiteľných dôvodov získal právnický titul?

Načo sú nám inštitúcie a oddelené moci v štáte, veď máme osvietených vetrákov, baránikov, dostálov a ktovie koho ešte?

Oni predsa veľmi dobre vedia, kto má byť stíhaný, obžalovaný, odsúdený a ešte aj aký trest má dostať! Ešte tak mať na pozícii špeciálneho prokurátora Matovičovho Himmlera Lipšica. On dokonale dokáže odčítavať z pier nulám šialencovho režimu. A preto je na piatok popoludnie pozvaný aj on, aby si prišiel po pochvalu. Možno aj po hlávke ho pohladia…

https://www.hlavnydennik.sk/2021/09/06/ani-pravnicka-fakulta-uk-nesuhlasi-s-kolikovou-zuzenie-pravomoci-zilinku-nepodporuje/

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info