HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Polícia v New Orleanse nasadila „špeciálny tím zabraňujúci rabovaniu“

Neworleanskí hasiči skúmajú škody, zatiaľčo stoja v troskách zrútenej budovy v meste New Orleans, v americkom štáte Louisiana 30. augusta 2021. Hurikán Ida zoslabol v priebehu pondelka nad americkým štátom Mississippi na tropickú búrku. Stalo sa tak 16 hodín po tom, čo zasiahol štát Louisiana ako jeden z najsilnejších zaznamenaných hurikánov v dejinách USA, informovala agentúra AP. FOTO TASR/AP

Polícia v New Orleans nasadila špeciálne tímy, ktoré majú zabrániť rabovaniu v dôsledku hurikánu Ida, ktorý zanechal viac ako milión obyvateľov štátu bez elektrického prúdu, informuje portál RT.

Starostka New Orleans LaToya Cantrellová počas pondelkovej tlačovej konferencie trvala na tom, že v rámci akcie Big Easy nedochádza k „rozsiahlemu rabovaniu“. Avšak policajné sily aj napriek tomu vyhlásili, že v spolupráci s Národnou gardou štátu Louisiana nasadili tímy „proti rabovaniu“.

„Implementovali sme náš plán proti rabovaniu, ktorý je v partnerstve s našou národnou gardou v Louisiane. Máme za cieľ odradiť tých, ktorí chcú spáchať akékoľvek zločiny. Ale tiež identifikovať, lokalizovať a zatknúť tých, ktorí sa dopúšťajú rabovania,“ uviedol policajný hovorca Shaun Ferguson.

Zdá sa, že ďalšie zábery ukazujú najmenej jednu prebiehajúcu lúpež.

Ferguson tiež vyzval všetkých obyvateľov, aby zostali v nočných hodinách doma. „Neexistuje žiadny dôvod, aby bol niekto počas noci v uliciach mesta New Orleans.“ Dodal, že policajti pošlú domov každého, kto sa bude v noci túlať v uliciach.

Hliadkový tím proti rabovaniu bol v akcii na záberoch, ktoré sa objavili na Twitteri. Policajti chodili od domu k domu, aby zaistili bezpečnosť podnikov.

 

Na letisko v Kábule bolo vystrelených niekoľko rakiet, americká armáda aktivovala protiraketovú obranu, aby odrazila útok

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info