HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

DNES o 13:00 v Bratislave a o 15:00 v Košiciach to vypukne! Avizované obrovské protesty sú tu

Protest proti vláde Igora Matoviča, Bratislava 17.11.2020 / Petra Demková

Na Deň Ústavy SR vypuknú v dvoch najväčších mestách na Slovensku obrovské protesty organizované opozíciou. Od 15h sa bude demonštrovať pre budovou Ústavného súdu v Košiciach. V Bratislave sa bude protestovať už od 13h pred Prezidentským palácom. O 15:00 na Námestí slobody.

Košice

V Košiciach si organizáciu protestov zobral pod svoje krídla SMER-SD.

Už v dopoludňajších hodinách v Košiciach začal v rekreačnej oblasti pri Košiciach Ľavicový deň. Táto udalosť je však len pre pozvaných. R. Fico avizoval, že „prídu stovky členov Smeru-SD z celého Slovenska.“

Pozvánka na sociálnej sieti na profile R. Fica hovorí následne o podujatí o 16:00, v centre Košíc, na Hlavnej. „Potom sa popoludní presunieme pred budovu Ústavného súdu SR, čo považujeme za príznačné miesto na organizovanie slávnostného podujatia pri príležitosti štátneho sviatku Dňa Ústavy SR,“ nechal sa počuť líder Smeru.

Róbert Fico: Sú to zločiny páchané Matovičom a Lipšicom

K protestom v Košiciach sa pripája aj Republika. Uhrík na sociálnej sieti avizoval podujatie v centre Košíc už o 15:00. Očakáva sa aj prítomnosť Tomáša Tarabu, či právnika Mareka Géciho.

Bratislava

Marián Kotleba sa chopil organizácie protestov v Bratislave. Cez sociálnu sieť pozýva na zhromaždenie o 13 hodine pred prezidentským palácom.

Pod heslom „Slovensko ťa potrebuje, zvoláva na 15:00 nespokojných občanov na už tradičné Námestie slobody Peter Marček.

Čaputová sa hrá na Lipšicovu hovorkyňu: Zrušenie obvinení Vladimírovi Pčolinskému je prekvapujúce

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info