HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Putin vydal príkaz, po ktorom západ spozornel

Ruská tlačová agentúra priniesla správu, že Putin rozširuje ruské námorné sily.

Ruský prezident Vladimír Putin v pondelok zahájil na výstave príkazom stavbu nových plavidiel. Dal postaviť viaceré ponorky a vojnové lode súčasne v troch lodeniciach Severodvinsku, Petrohrade a Komsomolsku na Amure. Je to súčasťou rozsiahleho úsilia vojenskej modernizácie uprostred napätia so západom v Čiernom mori.

Ako ďalej informoval portál apnews.com, Putin povedal: „Budeme naďalej posilňovať potenciál ruského námorníctva, rozvíjať jeho základne a infraštruktúru a vyzbrojovať ho najmodernejšími zbraňami.“ Tiež vyhlásil: „Silné a suverénne Rusko potrebuje silné a vyvážené námorníctvo! Budeme naďalej zobrazovať ruskú vlajku v strategicky dôležitých oblastiach oceánu.“

Vojensko-diplomatické vzťahy sa zhoršili po Krymskom referende

Napriek tomu,  že pro-západné médiá často klamlivo informujú o tom, že Moskva si robí z vojenskej modernizácie najvyššiu prioritu, tak pravda je niekde úplne inde. Najmä s ohľadom na rozmiestnenie vojsk NATO a USA okolo hraníc Ruskej federácie a posúvanie svojho vplyvu smerom k Rusku alebo desaťnásobne nižšiemu vojenskému rozpočtu Kremľa oproti rozpočtu Washingtonu, vynakladaného na zbrojenie.

Medzinárodné vojensko-technické fórum Army-2021 malo aj svoju výstavu, kde Rusi predviedli vojenskú silu. Takto mali ambíciu prilákať zahraničných zákazníkov do ruského zbrojného priemyslu. „Mnoho z našich zbraní má schopnosti, ktoré vo svete nemajú obdoby, a niektoré zostanú ešte dlho bezkonkurenčné,“ povedal Putin.

https://www.hlavnydennik.sk/2021/08/29/protestujuce-kosice-prasknu-vo-svikoch/

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info