HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Zadýchanú Čaputovú v rúšku ľudia počas čítania prejavu hlasno vypískali

Zuzana Čaputová zdroj: TA3

Zmarila referendum, teraz ľudia prezidentku Čaputovú na oslavách 77. výročia SNP v Banskej Bystrici vypísakli. Piskot neprehlušili ani policajné sirény. Svoj prejav čítala po celý čas v rúšku.

Pri príležitosti osláv 77. výročia SNP v Banskej Bystrici vystúpila s prejavom prezidentka SR Zuzana Čaputová. Ľudia ju však vypískali. Zrejme aj v reakcii na zmarenie referenda.

Piskot a rúško

Zadýchaná prezidentka Čaputová počas svojho päť minútového prejavu čelila veľmi nepríjemnej situácií. V pozadí jej prejavu sa totiž ozýval prenikavý piskot. Ten nedokázalo prehlušiť ani spustenie sirén policajných áut. Po tom, čo zmarila konanie referenda o predčasných voľbách, asi inú reakciu čakať ani nemohla.

Ďalšou zvláštnosťou jej prejavu bolo, že aj napriek tomu, že v jej blízkosti sa nenachádzal žiadny človek, predniesla ho celý s rúškom na tvári.

Taraba: Čaputová robí hrubý a nezákonný nátlak na prokuratúru, navádza na trestný čin

Klišé a floskuly

Už tradične sa prejav prezidentky niesol v duchu trápnych klišé a prázdnych floskúl. Hlboké myšlienky, štátnickosť, vlastenectvo nie sú typickým znakom prejavov prezidentky Čaputovej. Naopak všeobecné a otrepané frázy v jej prejavoch nachádzame so železnou pravidelnosťou.

Poukázala na aktuálnu zložitú situáciu, odsúdila podnecovanie k nenávisti a vyzvala k spájaniu sa. Účastníkov SNP dala za príklad boja za spoločné vyššie ciele. Vyzdvihla, že podstúpili obrovské osobné riziko a postavili sa na správnu stranu dejín.

Hlava štátu podotkla, že rozhodujúca časť národa sa v auguste 1944 postavila proti nacizmu a fašizmu na obranu ľudskosti a civilizácie. „Povstanie bránilo hodnoty, na ktorých stál a stojí demokratický a humánny svet, oslavujeme ho ako jeden z našich najvýznamnejších štátnych sviatkov, lebo ním nielen sami sebe, ale aj svetu hovoríme, čím sme a čím chceme byť, k čomu sa bytostne hlásime,“ doplnila.

Skonštatovala, že aj v súčasnosti čelíme ťažkého obdobiu. „Posledný rok priniesol veľa obetí, veľa smútku, ale aj hnevu a sklamania. Všetky tieto emócie sú ľudské, a teda sú aj prirodzené. To, čo ale považujem za nebezpečné a čo nemá mať medzi týmito emóciami miesto, je nenávisť a podnecovanie k nej,“ dodala s tým, že nenávisť nikdy nič nevyriešila a napokon viedla k hrôzam vojny.

Jakubec: Vlastizrada, zločin genocídy či zmarené referendum – sedem najväčších prešľapov Čaputovej

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info