HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Kiska mal nakoniec pravdu. Toto sa môže udiať len v mafiánskom štáte, tvrdí Belousovová

Minister vnútra Roman Mikulec drží zatiaľ nad policajným prezidentom Petrom Kovaříkom ochrannú ruku. Zdroj: FB / Anna Belousovová

Kauza obvinenia policajného prezidenta Petra Kovaříka poriadne otriasla našou politickou scénou. Krajská prokuratúra v Bratislave ho viní zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa v súbehu so zločinom marenia spravodlivosti. On to síce odmieta, no hlasy na jeho odstúpenie z funkcie stále silnejú.

Situácia v polícii je v súčasnosti taká, akú si ešte nikto nepamätá. A nesúvisí iba s Petrom Kovaříkom, ale aj s jeho najvyšším šéfom, ministrom vnútra Romanom Mikulcom. Že je v polícii niečo zhnité si v statuse všíma i predsedníčka strany Národ a Spravodlivosť Anna Belousovová.

Mikulec, ktorý mal vziať úplatok verí Kovaříkovi, ktorý mal zneužiť právomoc

Krajská prokuratúra v Bratislave obvinila Kovaříka zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa v súbehu so zločinom marenia spravodlivosti- nechal ujsť dvoch, ktorí mali byť zadržaní. To je fakt, na ktorý v statuse reaguje Belousovová, ktorej sa nepáči aj to, že napriek všetkému policajný prezident obvinený zo spáchania závažných trestných činov, má dôveru ministra vnútra Mikulca.

„Je to ten istý Mikulec, ktorý v čase, keď šéfoval Vojenskej spravodajskej službe, vraj od firmy, ktorej vtedy šéfoval dnešný kajúcnik Imrecze, mal za dodávky IT služieb zinkasovať 100 tisíc eur ako úplatok. Tvrdil to o ňom v nahrávke Imrecze v čase, keď ešte nebol kajúcnik,“ píše expolitička Anna Belousovová a na samý záver dodáva: „Ten Kiska mal nakoniec pravdu. Toto sa môže udiať len v mafiánskom štáte.“

Blaha sa pýta: Prečo obvinili len Kovaříka? Pokyn dal predsa Mikulec

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info