HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

V Košiciach zostalo visieť 75 vycvičených pilotov z Afganistanu!

Koláž Redakcia zdroj: Facebook Daily Telegraph/ U.S. Army

Je ťažké predpovedať bezpečnostné riziko terorizmu na Slovensku. Do hláv Afgancov, ktorí zostali v Košiciach, nikto nevidí.

V Košiciach sa zastavil výcvik pilotov z Afganistanu. Informáciu o tom priniesol Nový Čas. Obyvatelia Košíc, najmä mestskej časti Barca, si pochvaľujú, že konečne skončil hluk.

Afgancov trénujú prevažne bývalí príslušníci z Vojenskej leteckej akadémie GRMŠ v Košiciach, ktorú zrušila v roku 2004 Dzurindova vláda. Výcvik prebieha na hlučných Black Hawkoch v Slovak Training Academy (STA). Keďže Taliban bleskurýchle prevzal moc v Afganistane, tak zostáva otázne, čo s výcvikom pilotov a čo s nimi. 

Tréningové centrum odmieta poskytovať informácie

Momentálne ich má prevážať bezpečnostná služba za najprísnejších opatrení. Kukly na hlavách sú jedným z nich. Údajne sú ubytovaní v hoteli. Jeden afgansky pilot mal dokonca utiecť. Hovorca leteckej akadémie nechcel bližšie komentovať tento útek. Pre médiá poskytol len strohé informácie a jeho informačné embargo malo súvisieť s vnútroštátnymi a nadnárodnými zmluvami, ktorými je akadémia viazaná mlčanlivosťou. 

Podľa ministra obrany Jaroslava Naďa: „Prebiehajú rokovania s americkou stranou. Budeme informovať, keď budú relevantné výsledky.“ Nič bližšie sme sa o ich budúcnosti na Slovensku od neho nedozvedeli. 

Západ sa opäť pozerá na Rusov s otvorenými ústami. Ciele ruských zbraní zažijú krvavé jatky!

Akoby už neexistovalo bezpečnostné riziko terorizmu 

V médiách sa čoraz viac objavujú informácie o tom, ako treba pomáhať Afgancom. Mediálne sa podsúva národu, že sa nemôžu vrátiť domov, lebo im doma údajne hrozí nebezpečenstvo. Zároveň vláda chce prijímať čoraz väčšie počty Afgancov. Začalo to desiatimi a momentálne sa blíži ich počet k trom stovkám. 

Premiér Heger hovorí o deťoch a ženách. Akoby zabúdal, že deti raz vyrastú a že teroristické útoky a znásilnenia na západe nespôsobili emigranti prvého sledu, ale až ich deti. Takzvané „no go zóny“ v európskych metropolách sa vytvorili postupne generáciami emigrantov.

Názory na afganských pilotov na Facebooku

Napríklad Bajužík Branislav si myslí, že: „Doma ich radi privítajú talibovia. Vrtuľníky už majú, piloti sa im zídu.“ Alexander Čapó napísal: „Ďakujeme Talibanu za ticho nad Košicami.“ Peter Surkala má jednoznačný názor: „My ich tu nechceme!“

Päť krajín ide pokoriť Ruskú federáciu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info