CIA podniká v Afganistane tajné evakuačné misie
26 | 08 | 2021 I Imrich Kovačič / TASR

Ústredná spravodajská služba (CIA) a americká armáda podnikajú tajné evakuačné misie na záchranu civilistov mimo Kábulu pomocou helikoptér aj pozemných jednotiek. Informoval o tom vstredu denník The Wall Street Journal (WSJ).


"CIA v uplynulých dňoch začala tajné operácie na záchranu civilistov v Kábule, ale aj mimo neho. Na tieto operácie sú využívané americké vojenské helikoptéry, ale samotné misie sú pod taktovkou CIA," píše WSJ.

Nemecký armádny generál Eberhard Zorn medzitým v stredu uviedol, že počas takejto nočnej operácie, ktorú podnikli americké jednotky, bolo evakuovaných 21 nemeckých občanov.

Guillemain: Kolíska našej civilizácie nie je v Mekke. Ľudí, ktorí nevidia hrozbu islamu, čaká tragédia
Jacques Guillemain, bývalý pilot francúzskeho letectva, vydal knihu s názvom Macron, najhorší kopáč hrobov vo Francúzsku. Podľa Guillemaina vymývanie mozgov v mene politickej korektnosti spôsobilo francúzskej elite nenávratné škody. A iba málokto... Čítať ďalej
25 | 08 | 2021 | Gabriela Fedičová


The Wall Street Journal doplnil, že letecké a pozemné operácie mimo kábulského letiska sú za súčasných okolností považované za nebezpečné.

Generál Zorn, ktorého citovala agentúra DPA, však povedal, že útoky zo strany Talibanu nehrozia.

"Taliban v zásade zaisťuje bezpečie v okolí letiska pomocou svojich kontrolných stanovíšť, ale aj v prípade konvojov," povedal Zorn.

Obavy teraz panujú skôr z útokov zo strany tzv. Islamského štátu a ďalších teroristických skupín. O tejto hrozbe v utorkovom prejave hovoril aj americký prezident Joe Biden.

Päť krajín ide pokoriť Ruskú federáciu
Západ opäť provokuje a otvorene ide zvyšovať bezpečnostné napätie vo východnom regióne. Budú pumpovať "prachy" do nepriateľských aktivít proti Rusom. Čítať ďalej
25 | 08 | 2021 | Ondrej ŠTEFIK

Blog

Staňte sa blogerom
pre Hlavný denník

Rád píšeš? Môžeš sa realizovať. Tvoje úvahy, názory, glosovania udalostí majú u nás svoje miesto.