HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Proti povinnému očkovaniu sa búria zdravotníci aj v USA. Zdravotné sestry dávajú výpovede (VIDEO)

Americká zdravotná sestra Heather Covell dala výpoveď kvôli povinnému očkovaniu zdravotníckeho personálu. Zdroj: FB Marián Ďuriš.

Povinné očkovanie zdravotníkov. Téma, ktorá rezonuje v mnohých krajinách sveta. Odmietajú ho nielen vo Francúzsku, ale, ako ukazuje video, aj v USA. Prirodzene, Slovensko nie je v tomto smere výnimkou, hoci…

Hromadné výpovede kvôli povinnému očkovaniu dávajú už nielen zdravotníci vo Francúzsku, ale, ako vidieť vo videu, ktoré na sociálnej sieti zverejnil Marián Ďuriš z hnutia Republika, i v USA. A aby sa niečo podobné nestalo aj v slovenskom, na ľudské zdroje podvyživenom zdravotníctve povinné očkovanie zatiaľ naša vláda nezaviedla.

Vy práve vyrábate krízu v zdravotníctve, lebo máme nedostatok zdravotných sestier

Vo videu rozpráva zdravotná sestra z amerického San Diega, že 18 mesiacov tam nebol žiadny problém. Vznikol až teraz a ona sa vraj stala hrozbou. Zdravotná sestra Heather Covell dala výpoveď kvôli povinnému očkovaniu zdravotníckeho personálu. Prišla sa pozrieť byrokratom od stola do očí, aby im povedala viac o následkoch ich činov. „Práve včera som dala výpoveď ako zdravotná sestra kvôli štátnemu príkazu očkovať sa. Nebola som problém v zdravotníctve posledných 18 mesiacov bez vakcíny, ale teraz som zrazu hrozbou pre verejné zdravie?“ pýta sa Heather.

Francúzski zdravotníci, učitelia a hasiči podávajú kvôli povinnému očkovaniu hromadné výpovede (VIDEO)

„Povedzte mi, akú to má logiku! Všetci, čo tu sedíte v rúškach, viete, že nepomáhajú. Ako poskytovateľov zdravotnej služby nás učili ako používať ochranné prostriedky, učili nás preventívne kroky, a vieme, ako ich používať keď stretneme pacienta s virózou. Nechápem, že nevnímate širší kontext,“ hovorí dnes už nezamestnaná zdravotná sestra.

„Vy práve vyrábate krízu v zdravotníctve! Už teraz máme v USA nedostatok sestier. Dnes v San Diegu, to viem určite, je niekoľko nemocníc, ktoré majú problém s lôžkami. Vieš, prečo to robíme Wilma? Vieš? Lebo máme nedostatok zdravotných sestier. A ty to dobre vieš. Tieto čísla sú chybné, testovanie je chybné a musíme s tým prestať!“ konštatuje Heather Covell. „Nerozumiem. Nathan! Ty sa nedokážeš na nás ani pozrieť, keď hovoríme. Si tak bezočivý! A musím povedať jednu vec. Jim Desmond, chcem vám osobne poďakovať, lebo ste bol jediný nadriadený, ktorý mi za 18 mesiacov odpísal na moje maily. Takže ďakujem,“ povedala na záver príhovoru k poslancom.

Prečo nám odchádzajú zdravotníci do zahraničia? Slová zdravotnej sestry pomenúvajú dôvody

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info