HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Neprekonateľná urážka? Bojovníci Talibanu sa smejú Američanom

Pretvorená fotografia od Talibanu / Pôvodná fotografia od Joe Rosenthala / Twitter @SebGorka

Elitná jednotka bojovníkov Talibanu s taktickým vybavením USA, ktoré zrejme zajali od ustupujúcich síl, pretvorila propagandistickú fotografiu. Mnohí Američania sú rozhorčení a považujú to za „neprekonateľnú urážku“, informuje portál RT.

Na fotografii, ktorá rozhorčila mnoho ľudí, sú členovia veliteľskej jednotky Talibanu Badri 313 oblečení v taktickom vybavení USA. Dokonca majú okuliare pre nočné videnie. Ide o pretvorenie ikonickej fotografie amerických vojakov vztyčujúcich americkú vlajku na vrchole Hory Suribachi počas bitky o Iwo Jimu v roku 1945.

„Žiadny nepriateľ toto Amerike nikdy neurobil. Až do Bidena. Zradil všetkých Američanov, živých i mŕtvych,“ uviedol bývalý predstaviteľ administratívy Donalda Trumpa Sebastian Gorka.

Veľká časť rozhorčeného obyvateľstva priamo kritizovala Joea Bidena za chaotické stiahnutie sa, ktoré ohrozilo životy Američanov a ich spojencov.

„Biden musí odstúpiť alebo musí byť odvolaný,“ reagoval televízny komentátor John Cardillo.

„Sme na smiech celému svetu,“ zhrnula konzervatívna publicistka a bývalá televízna moderátorka Meghan McCainová, dcéra zosnulého republikánskeho senátora Johna McCaina.

Biden konečne prehovoril o Afganistane: Ide o jednu z najťažších leteckých evakuácii v histórii

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info