HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Väčšina konzervatívcov na mimoriadnom zasadaní britského parlamentu nemala rúška

Dokumentačný obrázok / Twitter (@realDailyWire)

Britský parlament v stredu mimoriadne zasadol s cieľom diskutovať o situácii v Afganistane. Väčšina poslancov z radov konzervatívcov nemala počas rokovania na tvárach rúška.

Britský parlament mal od 22. júla letné prázdniny, ktoré mali trvať do 6. septembra. Mimoriadne zasadnutie bolo zvolané s cieľom prediskutovať reakciu britskej vlády na krízu v Afganistane.

Väčšina poslancov vládnucej Konzervatívnej strany nemala na tvárach rúška, hoci je to v preplnených priestoroch na základe vládnych opatrení povinné, uvádza stanica BBC.

Švajčiarski policajti už nechcú mlčky presadzovať obmedzujúce covidové opatrenia (Erik Rusch)

Snímky zhotovené počas zasadnutia zachytili bez rúšok aj vládnych ministrov.

Hovorca úradu britského premiéra na Downing Street povedal, že vláda od ľudí v Anglicku stále vyžaduje, aby v preľudnených priestoroch nosili rúška.

Predseda Dolnej snemovne Lindsay Hoyle poslancov vyzval, aby v priestoroch snemovne nosili rúška, pripustil však, že nosenie rúšok vynútiť nedokáže, dopĺňa denník The Guardian.

Militantné hnutie Taliban v nedeľu obsadilo afganské hlavné mesto Kábul a zvrhlo vládu. Afganský prezidenť Ašraf Ghaní krátko predtým opustil krajinu.

Armáda USA znemožnila Holanďanom nástup do evakuačného lietadla z Afganistanu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info