HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Prehovoril hľadaný Zeman, ktorý požiadal o politický azyl Chorvátsku republiku

Koláž redakcia Zmena v Chorvátsku zdroj: Facebook

Hľadaný svedok a kajúcnik Matej Zeman známy aj pod prezývkami „Zemák“ či „Bandurka“ sa aktuálne zdržiava v Chorvátsku, kde oficiálne požiadal o politický azyl. Televízia Joj s ním zverejnila rozhovor. 

Člen zločineckej skupiny Takáčovci mal podľa správy SIS a predbežných vyšetrovaní vyšetrovateľov úradu inšpekčnej služby fabulovať svoje výpovede, čím maril policajné vyšetrovanie. Jeho výpovede sa týkali prípadu korumpovania špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika a ďalších funkcionárov bezpečnostných zložiek štátu.

V úteku pred zaistením mu, podľa všetkého, mal pomôcť policajný šéf. Toho mal na to naviesť minister vnútra Mikulec a premiér Heger.  Či išlo o konanie s úmyslom napomáhať k úteku sa zatiaľ nepodarilo preukázať. Situáciu zamotal Zeman, ktorý požiadal o azyl v Chorvátsku. Preto zostáva visieť vo vzduchu, otázka či sa bojí vlády, alebo niekoho iného. Možno vyšetrovateľky Santusovej a jej vyšetrovacieho tímu, keďže pred jej zaisťovacím úkonom mal utiecť.

Fico vracia smeč, médiám ktoré nenávidia Smer! Do Grécka išla hasičská technika, ktorú sme zabezpečili my

Požiadal o politický azyl, lebo sa bojí. Otázne je, koho sa bojí a či nejde o ďalšiu špekuláciu…

„Z obavy o môj život a na základe politického tlaku na mňa a na moju rodinu, som požiadal Chorvátsku republiku o politický azyl. Od 13.8. som zaradený do oficiálneho konania žiadateľa. Momentálne neviem ani vycestovať z Chorvátskej republiky do žiadnej inej krajiny, kým neskončí tento proces,“ povedal podľa zverejnenej časti rozhovoru. Zároveň má podľa jeho slov požívať medzinárodnú ochranu, ktorú mu poskytlo Chorvátsko.  Je ochotný spolupracovať s orgánmi činnými v trestnom konaní cez telemost.

Ach Mikulec, Mikulec. Nejak ti to celé nesedí….

Minister Mikulec vo svojom prejave spomenul, ako ho šikanuje opozícia. Pritom sa on iba snaží o svedomité a nezainteresované vyšetrovanie. SIS-ka však vo svojej správe interpretovala svoje zistenia, ktoré hovoria o pravom opaku. Navyše zmena výpovede Csabu Demetera, a teda priznanie sa k manipulovaniu vyšetrovania opäť hovorí proti ministrovi Mikulcovi. Poukazuje na manipulovanie s vyšetrovaniami cestou riadených fabulácií svedeckých výpovedí vyšetrovateľmi a prokurátormi špeciálnej prokuratúry.

Mikulec už vo svojom stanovisku neoznačuje Zemana za kajúcnika, ale za člena podsvetia. Zmena jeho rétoriky môže súvisieť s tým, že Zeman môže začať vypovedať v súlade so správou SIS, čo by mohlo skompromitovať práve Mikulca a jeho verziu, ako to bolo a čo sa vlastne stalo.

Nord stream 2 nám ohrozuje niekoľkomiliardový príjem. Fico vyzýva našu diplomaciu, aby nespala

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info