HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Blaha: „Dvaja vyšinutí neoliberáli chystajú cenový Armagedon.“

Smerák Blaha varuje Slovákov, že vláda chystá extrémne zdražovanie a siahne im aj na ich sociálne istoty. Zdroj: FB / Ľuboš Blaha

Neprehľadná a výbušná situácia v Afganistane síce trošku prehlušila dianie na Slovensku, podpredsedovi Smeru-SD Ľubošovi Blahovi však neunikne nič. Tentokrát poukazuje na krutý zásah tejto „vyšinutej“ vlády do peňaženiek občanov.

Po nástupe Igora Matoviča na post ministra financií sa mnohí iba neveriacky chytali za hlavu. Od začiatku sa s ním spájalo najmä zvyšovanie DPH, ale tiež iné zvyšovanie cien. On to síce odmietal, priznával však, že k istým „úpravám“ príde. Nebudú vraj ale nijak drastické. Ako v statuse ukazuje Ľuboš Blaha, opak zrejme bude pravdou, lebo Matovič so Sulíkom, podľa neho, pripravujú pre Slovensko extrémne zdražovanie.

Súčasná koalícia ničí sociálny štát a kope do tých najchudobnejších

„Dvaja vyšinutí neoliberáli chystajú cenový Armagedon,“ píše Blaha a dodáva, že od budúceho roka pôjdu ceny elektriny a plynu hore o stovky eur ročne. „Pripravte sa na cenové peklo. Kým naše vlády držali ceny energií pod kontrolou, táto vláda ceny zdražie o 15-20%,“ varuje podpredseda Smeru-SD. „Rodinám zobrali obedy zadarmo pre deti, pracujúcim zosekali minimálnu mzdu – a teraz tým najchudobnejším ešte aj radikálne zdvihnú ceny za kúrenie, za varenie, za všetko. A ešte aj plánujú znížiť dôchodky,“ pokračuje v „jóbových zvestiach“ Blaha.

Blaha: Fakt si niekto myslí, že týchto korporátnych gestapákov zastaví nejaké nariadenie z EÚ?

„Tým najslabším nielenže zobrali seniorom trináste dôchodky, ale ešte idú do budúcnosti skracovať penzie. Križiak Krajniak sa vyhovára na Plán obnovy, vraj to sľúbili Bruselu,“ konštatuje smerák a dáva za príklad španielsku ľavicovú vládu. „Tá dostala z európskeho Plánu obnovy ďaleko viac miliárd než tá naša a tiež ju Brusel tlačil do neoliberálnych reforiem. A oni povedali – nie, practe sa!“

Blaha: Sú to obyčajní farizeji! Roky mali plné ústa demokracie, ktorú dnes surovo pošliapávajú!

Brusel podľa Blahu chcel od Španielov, aby bol ich Zákonník práce viac flexibilný, aby ľudia viac robili na dohody, aby mali menej sociálnych práv, aby oslabili odbory. „Ministerka práce z ľavicového Podemosu s nimi vyrazila dvere. No sociálny netvor Krajniak do dvoch sekúnd zasalutoval a ide siahať dôchodcom na dôchodky. Bruselská rohožka. A ešte aj na vlastné triko zlikvidoval tripartitu a zobral deťom obedy zadarmo,“ hromží Blaha na šéfa rezortu práce a rodiny a dodáva, že súčasná koalícia ničí sociálny štát a kope do tých najchudobnejších.

Blaha rezolútne: „Odrazu netreba podporovať občianske protesty ľudí. Odrazu treba do ľudí kopať!

Slovenskí „Pinočetíci“ okúsia hnev národa! Zmetie ich to, gaunerov

„Pamätáte to slávne rímske? Chlieb a hry. Tieto neoliberálne monštrá chleba ľuďom berú, ponúkajú len hry. Primitívne a tupé hry na RTVS. Kupujú si chudobných ľudí očkovacou lotériou – desiatky miliónov idú na štátnu korupciu, zatiaľ čo by tie peniaze mohli ísť na nemocnice, na lieky, na dôchodky, na reguláciu cien energií. Keď zdražie energia, zdražie všetko. V obchodoch si riadne priplatíte. Ošklbú Slovákov ako husi. Reťazce budú ďalej divoko bohatnúť, farmafirmy sa budú topiť v prachoch, vládni úradníci si budú dohadzovať kšefty – a ľudia budú trpieť,“ vykresľuje smerák čiernu budúcnosť Slovákov.

„Ako ľavičiari nikdy nebudeme súhlasiť s tým, ako ničia životnú úroveň tým najslabším. Bankám dali stámilióny, ľuďom všetko berú a len zdražujú. A ešte ich nútia do očkovania proti vlastnej vôli. Dosť bolo tejto neoliberálnej vlády! Dosť bolo fašistov! Schyľuje sa k najhorúcejšej jeseni v dejinách Slovenska. Ľudia už nemajú, čo stratiť – len svoje okovy! Slovenskí „Pinočetíci“ okúsia hnev národa!“ varuje koaličných politikov Ľuboš Blaha a dodáva: „1. septembra sa o 16.00 vidíme v Košiciach na celonárodnom proteste. Vzápätí prídu ďalšie demonštrácie proti rozvratu sociálneho štátu. Už to nezastavia – zmetie ich to, gaunerov!“

Blaha: Pán Matovič, ste si vedomý toho, že za svoje zločiny budete súdený? Spravodlivosť si vás dostihne! (VIDEO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info