HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

To mu poradil Orlovský? Slovensko poskytne azyl desiatim Afgancom, vyhlásil Heger

George Soros, Ján Orlovský, Zuzana Čaputová, Eduard Heger zdroj: Internet/koláž

Liberáli využili príležitosť a jasajú. Slovensko vraj poskytne azyl desiatim občanom moslimského Afganistanu. Vyhlásil to premiér Heger. Lenže o azyle nerozhoduje premiér, ale migračný úrad. A na jeho čele dnes stojí Ján Orlovský, bývalý šéf Sorosovej mimovládky Nadácia otvorenej spoločnosti.

O prevoz z Afganistanu v uplynulých hodinách požiadalo pár slovenských občanov. Vyhlásil to premiér Eduard Heger. Podľa portálu HN vláda intenzívne komunikuje s partnermi a je zapojená do procesov prevozu občanov Afganistanu a aj občanov Európskej únie do bezpečia.

Chce Heger zneužiť právomoci a obísť azylové konanie?

Vládny kabinet sa podľa slov premiéra rozhodol poskytnúť azyl desiatim občanom Afganistanu, ktorí za posledné roky veľmi intenzívne spolupracovali s členskými štátmi únie.

Lenže o azyle nerozhoduje premiér, ale migračný úrad, na ktorého čele dnes stojí Ján Orlovský, bývalý šéf Sorosovej mimovládky Nadácia otvorenej spoločnosti. Mohlo by to teda vyzerať tak, že premiér Heger sa s posvätením Orlovského chystá zneužiť právomoci, obísť azylové konanie a ísť proti vôli väčšiny občanov Slovenska, ktorí takúto liberálnu politiku v oblasti migrácie odmietajú.

Bezpečnostnú situáciu v Afganistane, obzvlášť v Kábule a na miestnom letisku označil predseda vlády za mimoriadne vážnu. Deklaruje však, že situáciu podrobne monitorujú a vláda je pripravená flexibilne reagovať.
Rezort diplomacie ešte koncom minulého týždňa informoval, že na území Afganistanu eviduje troch slovenských občanov.

Militantné hnutie Taliban po rýchlej ofenzíve z posledných dní v nedeľu bez boja obsadilo kľúčové mesto Džalalabad a vstúpilo do metropoly Kábul, kde jeho bojovníci obsadili aj prezidentský palác.
Afganský prezident Ašraf Ghaní z krajiny utiekol. Mnoho západných štátov v Kábule uzavrelo ambasády a evakuuje odtiaľ svojich občanov i miestnych spolupracovníkov

Orlovský zo Sorosovej nadácie sa presúva na ministerstvo vnútra, bude riadiť Migračný úrad

Migračný úrad SR vedie Sorosov poskok

Pripomeňme si, že Migračný úrad SR dnes vedie Ján Orlovský. V období rokov 2015 – 2020 pôsobil ako výkonný riaditeľ Sorosovej Nadácie otvorenej spoločnosti. A podľa webovej stránky nadácie je v súčasnosti členom správnej rady tejto politickej mimovládnej organizácie financovanej zo zahraničia.

V niektorých krajinách vrátane USA podobné organizácie označujú ako zahraničných agentov.

Nadácia otvorene podporuje a propaguje ultraliberálnu ideológiu vrátane neobmedzenej migrácie. Je preto na mieste otázka, či kroky premiéra Eduarda Hegera neboli ovplyvnené práve osobou šéfujúcou migračnému úradu s pochybnou minulosťou Sorosovho poskoka.

Denník SME už od 90. rokov v spolupráci so Sorosom a rôznymi finančnými žralokmi škodí Slovensku

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info