HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

V podniku Slovmag Lubeník na to idú zostra: Buď sa zaočkuj, alebo si zaplať každý týždeň test!

Zamestnanci Slovmagu Lubeník budú musieť nosiť v práci rúško a po 1. septembri budú musieť byť zaočkovaní, alebo za vlastné otestovaní. Ilustračné foto. Zdroj: ceritas.sk

O skutočnosti, že Slováci sú vďaka očkovaciemu šialenstvu politikov rozdelení na dve kategórie, svedčia aj rozličné oznamy. A to nielen na dverách ordinácií, ale i v inzerátoch o zamestnaní. Najnovšie dokonca v príkaze priamo u jedného zo zamestnávateľov.

Facebookový profil Investigatívna žurnalistika zverejnil v statuse príkaz generálneho riaditeľa Slovmagu, a. s., Lubeník, nad ktorým normálny človek iba neveriacky krúti hlavou a pomyslí si: „Tak už je to aj u nás!“ Síce najskôr dáva svojím zamestnancom na výber, či sa dajú zaočkovať alebo budú chodiť na pravidelné testy, potom im však oznamuje, že pri zhoršení situácie budú musieť byť kľúčoví zamestnanci zaočkovaní.

Ešte ani nevedia čo bude a už od 1. septembra sprísňujú opatrenia
Zdroj: FB / Blog investigatívnej žurnalistiky

„Takže sa to začína alebo očkovanie, alebo štyrikrát do mesiaca test za vlastné a keď vás označia, že pracujete v ‘kľúčovej profesii’, čo môže byť prakticky každý, tak zase iba očkovanie vám umožní vstup na pracovisko. Čo na to ústava, zákony a rozhodnutie EK?“ kladie zásadnú otázku facebookový profil Investigatívna žurnalistika. Čo také teda prikázal generálny riaditeľ Dmytro Artamonov svojim zamestnancom?

Oznam prinášame v plnom znení:

„Z dôvodu šírenia ochorenia COVID-19, konkrétne jej delta mutácií, chceme upovedomiť všetkých zamestnancov aby dodržiavali pravidlá a odporúčania Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky.

Jedná sa najmä o tieto opatrenia, ktoré zabránia, alebo obmedzia šírenie ochorenia a to:

  • Očkovanie
  • Dodržiavanie nosenia rúšok a respirátorov v interiéroch budov
  • Dodržiavanie odstupov
  • Dezinfekcia rúk pri vstupe do objektov

Vedenie spoločnosti Slovmag, a. s., Lubeník oznamuje všetkým zamestnancom, že od 1. septembra budú sprísnené pravidlá a bude umožnený vstup do organizácií pre osoby ktoré:

  • Sú očkované a majú potvrdenie o očkovaní (Covid pas)
  • Potvrdenie o negatívnom výsledku antigénového alebo PCR testu, nie starším ako 7 dní.
  • Nie je vylúčené, že pri rozšírení ochorenia budeme od kľúčových profesií žiadať potvrdenie o očkovaní.“

Nuž, čo k tomu dodať? V Lubeníku ešte ani nevedia, čo sa v septembri na Slovensku udeje, ale už po strašení našimi „kompetentnými“ politikmi, odborníkmi a aj novinármi chytili paniku. Ak teda nebudú niektorí „kľúčoví“ zamestnanci zaočkovaní, zrejme prídu o prácu! Kde sú odbory? Kde je dodržiavanie zákonov a ústavy? Nuž – na Slovensko je to tak…

Šokujúci oznam, na dverách lekára. V prípade tretej vlny bude vraj ošetrovať len zaočkovaných!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info