HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

„Hanbite sa!“ kričali odporcovia covid pasov pred štúdiami BBC v Londýne

Snímka zo živého prenosu z Televízneho centra BBC v Shepherds Bush v Londýne YouTube / Resistance GB
Centrum televízie BBC v západnom Londýne sa  stalo terčom nespokojnej skupinu demonštrantov, ktorí sú proti vládnym plánom boja s Covid-19. Protestujúci označili spravodajskú televíziu za médium, ktoré koná v záujme vlády a nie britského ľudu, informuje portál RT.

Dramatickú konfrontáciu pri vchode do štúdií BBC natočili svedkovia na mieste činu.  Asi tucet dôstojníkov mestskej polície sa snažili zabrániť demonštrantom vniknúť do budovy.

Ľudská reťaz

Členovia protestujúcej skupiny sa spojili v ľudskej reťazi pred políciu. Dav, ktorý sa rýchlo rozrástol, začal skandovať „Hanbite sa!“ K skandovaniu sa pridala hŕstka detí stojacich za davom.

Chaotickú patovú situáciu zaznamenala aj skupina Resistance GB, ktorá je občianskou novinárskou skupinou. Tá vysielala pondelkový protest v priamom prenose. „K zatknutiu osôb nedošlo, ale policajti sú prítomní a situáciu budú naďalej monitorovať,“ uviedol policajný hovorca.
https://www.hlavnydennik.sk/2021/08/09/svedska-liberalna-liderka-vyzvala-na-odstranenie-madarska-z-eu/

BBC uviedla, že nekomentuje bezpečnostné otázky. Priamy prenos zo scény ukazoval, ako ľudia vo vnútri ústredia  umiestňujú k zamknutým dverám  stoly, čo demonštranti brali ako pokus o zabarikádovanie vchodov.

Neveria vláde

Demonštranti neveria vládnemu postupu voči pandémii Covid-19. Konkrétne k zavedeniu očkovacích pasov a očkovaniu detí. Podľa nich je vedenie krajiny v spojení s farmaceutickými spoločnosťami a médiami, aby oklamali britskú verejnosť o tejto chorobe a očkovacích látkach.

BBC bola očividne označená ako verejnoprávna televízia, ktorá podľa názoru protestujúcich koná v záujme vlády a nie britského ľudu.

Americký dramatik varuje pred nástupom novej postcovidovej „západnej“ totality

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info