HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Oligarcha Výboh je v zahraničí, Pellegrini však čelí vážnemu podozreniu na Slovensku

Peter Pellegrini a Miroslav Výboh / Fotokoláž (via TASR)

Výboh na Slovensko asi tak skoro nezavíta a Pellegrinimu sa teraz už dýcha oveľa ťažšie. Nie je to Fico, ale jamkatý expremiér Pellegrini, kto je spájaný s kriminálnymi praktikami oligarchu Výboha. 

Denník N priniesol informáciu, že Petrovi Pellegrinimu sa už venuje polícia. Nikto to podľa nich oficiálne síce nepotvrdil, ale iná možnosť vraj neexistuje. Podľa denníka inú možnosť vylučuje obsah obvinenia voči Miroslavovi Výbohovi, o ktorom sme sa dozvedeli dnes.

Oligarcha Výboh totiž priamo čelí obvineniu, do ktorého je zapojený aj bývalý štátny tajomník ministerstva financií za vlády Smeru v rokoch 2006 až 2010. Ide totiž o dnešného predsedu strany Hlas-SD Petra Pellegriniho.

Výbohovi sa darilo za každého počasia. Aj toho pravicového

Podľa denníka malo byť Pellegriniho úlohou „využiť svoj politický vplyv na vytvorenie takých pravidiel, ktoré zabezpečia zisky spriazneným IT firmám“. Výbohovi v prípade dokázania viny hrozí desať až pätnásť rokov za mrežami. Výboh je v tomto celom procese však v pozícii „vybavovača“ úplatku a všetko teraz vedie nevyhnutne k údajnému príjemcovi.

Tým mal byť v tom čase Peter Pellegrini, ktorý týmto počinom aktuálne predbehol Róberta Fica. Nie však už vo výške volebných preferencií (tam Hlas-SD klesá). Pellegrini predbehol Fica v záujme polície o svoju osobu.

Haciendy, autá, večierky s celebritami: Za Výbohov životný štýl by sa nehanbili ani hollywoodske hviezdy! (FOTO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info