HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Ivan Šimko: „Skutočný kajúcnik robí pokánie, neudáva iných, je mi to odporné“

Aj podľa Ivana Šimka u nás zúri vojna medzi viacerými silovými zložkami v rámci policajného zboru. Zdroj: FB (@Ivan Šimko)

Bývalý podpredseda vlády a minister vnútra pripomína politikom, ktorí sa bijú do pŕs za svoje „veľké kresťanstvo“, čo je skutočná kresťanská morálka. Kresťan vinník neobviňuje iných. Sám si uvedomuje a priznáva vinu. A kajá sa.

„Skutočný kajúcnik uznáva svoju vlastnú vinu. Neobviňuje druhých, ale robí pokánie.“ Píše v statuse na sociálnej sieti Ivan Šimko.

Reprofoto status FB (@Ivan Šimko)
Kameňom nech hádže, kto je bez viny

„Nám, hriešnym ľuďom (lebo kameňom nech hádže ten, kto je bez viny), túto úžasnú možnosť prinieslo kresťanstvo. Kajúcny postoj môže byť prvým krokom k ozdraveniu. K tomu, aby sme sa stali lepšími.“ Apeluje kresťansko-demokratický politik Ivan Šimko.

Lovci ľudí

„Nie je to pomôcka pre lovcov ľudí. Túto karikatúru pojmu kajúcnik vnášajú do právneho poriadku a do praxe ľudia, ktorí o tom, čo je podstatou kajúcneho postoja, nemajú ani potuchy. Obnovu spoločnosti zakladajú nie na pokání a priznaní viny, ale na účelovom a sebeckom udavačstve. Na kšeftovaní s osudmi ľudí.“

Súčasná prax je odporná

„Je mi to odporné a neviem, ako sa toľkí ľudia môžu tak tešiť z toho, keď na základe tejto metódy niekoho strčia do basy. Takto sa spoločnosť lepšou nestane, priatelia.“ Varuje bývalý podpredseda vlády SR a bývalý minister vnútra Ivan Šimko.

(Medzititulky red. HD)

Ivan Šimko: Kolúzna väzba je pokušením pre moc, aby zneužívala právo

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info