HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Čo polícia označí za hoax, sa často ukáže ako pravda. Komu slúži polícia SR? Čo pomáhajú ututlať?

Fotokoláž / Redakcia (via Facebook)

Na Facebooku operuje stránka Hoaxy a podvody – Polícia SR, ktorú zriadil rezort vnútra. Táto stránka je známa najmä na politickej alternatívnej scéne. Často totiž doslova lovia a prenasledujú alternatívne názory na sociálnej sieti Facebook.

Ich chybovosť nik nevyčíslil, ale užívatelia Facebooku upozorňujú na to, že táto stránka častokrát označí niečo za Hoax, teda žart či podvod, ale o pár dní sa preukáže že išlo o pravdu.  Naposledy sa táto stránka pochválila možno aj cudzím perím.

Platíme chválenkárov z našich daní, ktorý nevyšetrujú, ale „bonzujú“ nadnárodnej spoločnosti

Polícia SR sa verejne chváli vetným spojením: „aj vďaka nám Facebook pravdepodobne zrušil dezinformačnú skupinu „nezaočkovaní“. „Je to podobné  vyjadrenie ako keby napísal hovorca polície, že pravdepodobne sme my odhalili trestnú činnosť.

Blaha rezolútne: „Odrazu netreba podporovať občianske protesty ľudí. Odrazu treba do ľudí kopať!

„Policajný zbor upozornil prostredníctvom špecializovaných kanálov spoločnosť Facebook na skupinu “nezaočkovaní”, ktorá mala viac ako 35 000 členov. Upozornenie sa týkalo jej obsahu, ktorý bol nielen dezinformačný, ale aj agresívny a podnecujúci násilie,“ informuje polícia ako udávala nadnárodnej korporácií svojich občanov.

Keď sa nazlostení občania stanú bezpečnostným rizikom je niečo v našej spoločnosti choré

Polícia žaluje ďalej: „V skupine sa objavovalo denne aj viac ako 100 statusov rôznych osôb. Informácie boli často klamlivé a zavádzajúce. Už z názvu vyplýva, že sa dotýkali tém ako očkovanie, koronavírus, a tiež porušovania mimoriadnych opatrení. Prispievateľom neboli cudzie agresívne a vulgárne prejavy. Z týchto dôvodov predstavovala skupina bezpečnostné riziko.“

Oklamali vás, lebo ste sa nechali oklamať! Čomu ste neverili, sa už stáva pravdou, hlása advokát Weis

Z bezpečnostného hľadiska je možné označiť za bezpečné riziko takmer všetko. Aj to či premiér je, alebo nie je psychopat. Záleží však aká veľká je miera bezpečnostného rizika. Tú však polícia na svojej stránke nekvalifikuje. Informuje iba o jeho výskyte a následnej eliminácií bezpečnostného rizika „agresívnych a vulgárnych prejavov“ na margo koronavírusových záležitostí.

Budeš mať taký názor ako my inač ťa zablokujeme! Buď rád, že nedostaneš jednu obuškom!
„Podľa aktuálnych indícií je skupina zablokovaná. Keďže ešte nemáme spätnú väzbu od spoločnosti Facebook, nemôžeme Vám priniesť oficiálne stanovisko, či je jej vypnutie trvalé alebo dočasné.“ poskytuje vágne informácie štátny orgán.

Orgán pokračuje ďalej vo svojom verejnom vyhlásení ďalej vyhrážkami: „Policajný zbor naďalej monitoruje sociálne siete a bude robiť všetko pre to, aby najexponovanejšie skupiny, stránky a profily boli zablokované.“ Neočkovaní ľudia si medzitým založili ďalšiu skupinu. Bude ich asi viac,. Aspoň bude mať čo udávať naša polícia.

https://www.hlavnydennik.sk/2021/07/31/objemova-bomba-mega-kseft-storocia-pod-zastitou-unie/

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info