Vláda stavila na otvorenú aroganciu moci. Už jej vôbec nejde o zdravie ľudí, myslí si Peter Weiss
30 | 07 | 2021 I Peter Sulek

Vláda sa zabetónovala, radikalizuje sa a rezignovala na dialóg s ľuďmi. Nemá záujem s nimi diskutovať, ale rozhodla sa ich nálepkovať. Stavila na otvorenú aroganciu moci a médiá jej pomáhajú, myslí si Weiss.


Rekordne nedôveryhodnej vláde po rozhodnutiach Ústavného súdu SR odľahlo. Prestala sa báť, že na referendum by mohlo prísť viac ako 51 percent voličov. Píše Peter Weiss.
Zabetónovaná vláda

Peter Weiss je presvedčený, že po rozhodnutí Ústavného súdu SR rozhádaná koalícia so vzájomne sa nenávidiacimi lídrami zistila, že vládnutie má zabetónované. Môže sa podľa neho tiež opierať o podporu podstatnej časti médií a mimovládnych organizácií, ktoré ju sem-tam kritizujú, ale nie v podstatných veciach. Naopak majú jej odpúšťať aj to, čo kritizovali u predchádzajúcich vlád a kvôli čomu kedysi pomáhali organizovať demonštrácie.

Vláda sa tak podľa Weissa cíti sebaisto a preto rezignovala na politický dialóg s verejnosťou, ktorá s jej politikou a narábaním s mocou nesúhlasí. Teda na dialóg s väčšinou spoločnosti aj s množstvom svojich bývalých voličov. Sociálni partneri sú jej ukradnutí, dodáva bývalý politik.

Osobitne sa to má týkať sľubovanej dobrovoľnosti očkovania. Vládu vraj nezaujíma, že v januárovej rezolúcii PZ RE sa hovorí, že nikto nesmie byť pod žiadnym politickým, sociálnym ani iným tlakom, aby sa dal zaočkovať, a byť diskriminovaný za to, že nebol zaočkovaný, a podobne aj vo vyhlásení WHO.

"Vláda nemá záujem presviedčať nerozhodnutých ľudí prostredníctvom verejných diskusií odborníkov prezentujúcich odlišné argumenty v citlivej oblasti benefitov a rizík očkovania. Spolieha sa na nálepkovanie ľudí s nevhodnými názormi," myslí si Weiss.

P. Weiss žiada diskusiu za účasti lekárov a odborníkov, ktorí nie sú súčasťou pandemického konzília
Podľa Petra Weissa u nás chýba poctivá diskusia. Rôzne osobnosti, ale aj vedci namiesto poctivej diskusie urážajú tých, ktorí kladú otázky ohľadom covidu či očkovania. „Je načase dostať vysvetlenie, prečo argumentácia, ktorú prezentujú vládou... Čítať ďalej
17 | 06 | 2021 | Petra Demková

Otvorená arogancia moci

Neodvolateľná vláda sa definitívne prestala zaklínať étosom „slušného Slovenska". Ten aj tak umrel pod vulgárnym nadávaním občanom, ktorí si dovolili 17. novembra protestovať proti vláde a potom spochybňovať opakované nútené plošné testovanie. Definitívne ho pochovalo vzájomné negustiózne osočovanie koaličných partnerov, tvrdí.

Vláda teda podľa jeho názoru stavila na otvorenú aroganciu moci, keď nám ministerka spravodlivosti zvestovala, že vláda určuje ľuďom, ako majú žiť, či sa im to páči, alebo nepáči. A minister vnútra pendlerom odkázal, že protesty im absolútne nepomôžu, lebo mali dosť času dať sa zaočkovať.

"Zároveň premiér Heger nevidí žiaden veľký neúspech vlády. Ani mu nenapadlo, že pred spustením ďalšej drahej vakcinačnej kampane po neúspechu kampane Vakcína je sloboda, by v záujme zvýšenia dôveryhodnosti vláda mala pokorne poprosiť občanov o odpustenie. Veď jej opatrenia na elimináciu vírusového ochorenia boli také zúfalo neefektívne, že v úmrtnosti naň sme sa ku koncu druhej vlny ocitli medzi najhoršími štátmi sveta, za rozvojovými krajinami," neveriacky konštatuje Weiss.

Ako ďalej uvádza, vláda nepredložila občanom analýzu svojich chybných stratégií a neúčinných opatrení, ktoré spôsobili, že počtom obyvateľov porovnateľné štáty EÚ mali mnohonásobne menej úmrtí na covid ako Slovensko. A miesto toho sa urazila na tých občanov, ktorí jej kvôli fatálnym zlyhaniam nedôverujú tak hlboko, že odmietajú jej odporúčania, aby sa dali zaočkovať.

Keď ich už prirodzenou autoritou spolu s členmi Konzília odborníkov nevie presvedčiť, rozhodla sa 60% nezaočkovaných k vakcinácii doslova dokopať alebo si ich rozhodnutie kúpiť. Neprekáža jej, že motivácia k očkovaniu nadobúda podoby urážajúce ľudskú dôstojnosť. Ako napríklad ponuka jedného mäsokombinátu – tri kusy údeného kolena za vakcináciu. Z toho je jasné, že už vôbec nejde o zdravie ľudí, zdôraznil.

Weiss: Vláda a odborníci fatálne zlyhali. Teraz chcú strašením donútiť ľudí k očkovaniu
Výsledky riadenia pandémie sú na Slovensku katastrofálne. Vláda straší ľudí, hľadá vinníkov a zbavuje sa zodpovednosti, no mala by radšej vymeniť expertov napojených na farmafirmy, myslí si Peter Weiss. Čítať ďalej
28 | 06 | 2021 | Peter Sulek

Istá podpora médií

Vlani na jeseň, keď vláda prvýkrát zradikalizovala svoju politiku, sa spoliehala na predlžovanie núdzového stavu zabraňujúce ľuďom protestovať, pripomína. A ďalej si hovorí, že teraz sa spolieha na svoju neodvolateľnosť, legislatívnu silu a sociálno-ekonomický nátlak na občanov, ktorí sa jej kvôli nedôvere nechcú podvoliť.

Podporou novinárskych skupín, mediálnych domov, agentúr a mimovládnych organizácií, ktoré pred voľbami toľko investovali do vytvorenia „vlády zmeny“, si je podľa jeho názoru istá z dvoch dôvodov:

"Po prvé sa hanbia priznať si, že stavili na zlé politické kone. Na antipolitické populistické zoskupenia politických podnikateľov. Tie nie sú ani personálne, ani organizačnou štruktúrou, ani programovou výbavou a odborným zázemím schopné profesionálne a zodpovedne narábať s mocou a racionálne spravovať štát.

Symbolom tejto nekompetentnosti, amaterizmu a neúcty k našej štátnosti sa stali plagiátori v ústavných funkciách. A tiež niektorí poslanci vládnucich strán správajúci sa tak bizarne, že to dejiny SR od 1. 1. 1969 nepamätajú.

Po druhé si vláda podpornú propagandu aj priamo kupuje z peňazí daňových poplatníkov pod rúškom investovania do očkovacej kampane.

Časť novinárov na tlačových konferenciách opozície otvorene obhajuje aj tie najkontroverznejšie kroky členov vlády. Vedome tiež zamlčiava niektoré informácie a manipulatívne interpretuje reálne udalosti, keď nie sú v prospech vlády."

Vrcholom je reakcia na odvolanie vyšetrovateľky IPZ D. Santusovej z prípadu. Po slušnosti pukol ďalší politický mýtus, na ktorom vláda stavala svoju legitimitu, myslí si Weiss.

A dodáva, že občania si tento dvojaký meter všímajú.

31 dôvodov, prečo sa nebudem očkovať (rabín Chananya Weissman)
Očkovanie nie je sloboda a nič nerieši, tvrdí rabín Chananya Weissman, ktorého logické zamyslenie zverejnil kanadský portál Common Ground už pred niekoľkými mesiacmi. Hlavný denník Vám prináša preklad pôvodného statusu tohto židovského... Čítať ďalej
03 | 07 | 2021 | Imrich Kovačič