HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Prokurátor Remeta začal stíhanie v súvislosti s prerušením zaistenia svedkov

Rastislav Remeta 7. júla 2020. / TASR - Ján Krošlák 

Prokurátor bratislavskej krajskej prokuratúry Rastislav Remeta začal trestné stíhanie v prípade prerušenia zaisťovacieho úkonu zo strany Prezídia Policajného zboru v prípade zásahu voči svedkom v kauzách Očistec a Judáš.

„Prokurátor Krajskej prokuratúry (KP) v Bratislave začal 28. júla trestné stíhanie pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa a zločin marenia spravodlivosti v súvislosti s prerušením policajného zásahu. V dôsledku prerušenia policajného zásahu bol zadržaný len jeden z troch obvinených a po zvyšných dvoch obvinených je v súčasnosti vyhlásené pátranie,“ sprostredkovala TASR vyjadrenie krajského prokurátora hovorkyňa GP SR Jana Tökölyová.

Podľa jej slov vydal uznesenie o začatí trestného stíhania prokurátor KP v Bratislave, ktorý zároveň vo veci vykonáva dozor nad zákonnosťou v prípravnom konaní.

Žilinka zatiaľ nepodal návrh na disciplinárne konanie voči D. Lipšicovi

„Od 20. júla, keď došlo k vzneseniu obvinenia voči trom osobám a boli voči nim urobené zaisťovacie úkony, vyšlo najavo viac skutočností, ktoré súviseli práve s priebehom zaisťovacieho úkonu. Ten bol po zadržaní prvej osoby prerušený,“ uviedol pre TASR Remeta už v stredu (28. 7.).

Minulý týždeň vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) obvinil tri osoby, ktoré vystupujú ako kľúčoví svedkovia v mediálne známych kauzách – členov zločineckej skupiny takáčovcov Csabu D., Mateja Z. a podnikateľa Petra P. Csabu D. 20. júla zadržali a je vo väzbe, po ďalších dvoch obvinených pátrajú. Csaba D. je podľa najnovších informácií vylúčený na samostatné konanie.

Remeta minulý týždeň kritizoval, že zo strany Prezídia Policajného zboru došlo k prerušeniu prebiehajúceho zásahu pri zadržiavaní obvinených osôb, v dôsledku čoho sú práve dvaja obvinení na úteku. Kovařík potvrdil, že išlo o jeho rozhodnutie.

Koalícia si buď bude držať neschopného Mikulca, alebo sa posadí rovno Ficovi na lopatu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info