HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Čo Američania utajili vo Fort Detrick?

Ilustračný obrázok © Shutterstock

Čínsky Ľudoví denník  sa pýta, prečo sa USA tak urputne bránia nezávislej kontrole laboratória, ktoré je podozrivé, že práve z neho ako z prvého unikol koronavírus? Uviedol Eadaily.com.

Na server čínskej petície, ktorá vyzýva Svetovú zdravotnícku organizáciu (WHO) na preskúmanie amerického laboratória na základni Fort Detrick, sa už podľa čínskeho Ľudového denníka uskutočnili dva počítačové útoky z USA.

Laboratórium Fort Detrick je vojenskou biologickou základňou USA, píše Ľudový denník. Okrem iného zaznamenáva napríklad dokumentáciu o bakteriologickej vojne nemeckých fašistov a japonského smutne presláveného Oddielu 731.

Predmety možno premiestniť pomocou zvuku, dokázali japonskí vedci

Záhadné „náhody“

V júli 2019 boli v dvoch opatrovateľských domoch blízko laboratória Fort Detrick nájdené prípady nevysvetliteľnej pneumónie. V septembri toho istého roku správa zo štátu Maryland, kde sa nachádza laboratórium, spomína záhadný zápal pľúc spojený s elektronickými cigaretami. Zaznamenali rýchly nárast počtu nakazených. Práve vtedy sa v severnej Virgínii a Wisconsine začali objavovať prípady nevysvetliteľného ochorenia dýchacích ciest.

V júli 2019 Americké centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb vydalo nečakane oficiálny list o zrušení laboratória vo Fort Detrick. Od tej doby je zatvorené.

Národná bezpečnosť „ospravedlní takmer všetko“

„Prečo USA zatvorili toto biologické laboratórium? Možnou príčinou môže byť únik. Avšak únik čoho? A do akej miery? Spôsobuje únik šírenie zápalu spojeného s elektronickými cigaretami? Všetky detaily boli skryté pod rúškom národnej bezpečnosti. A sú dodnes záhadou,“ píše Ľudový denník.

Už sa to začína?! Spoločnosť Google nariadila svojim zamestnancov povinné očkovanie

Koronavírus v USA o mesiac skôr než v Číne?

Rôzne údaje dokazujú, že k vypuknutiu nového typu koronavírusu v USA došlo o mesiac skôr ako v Číne. Tvrdí čínsky Ľudový denník. Ešte 15. júna 2021 miestneho času americké médiá informovali, že začiatkom roku 2020 americký Národný inštitút zdravia zozbieral 24 000 vzoriek krvi z rôznych miest v USA. Najmenej 9 vzoriek bolo testovaných na prítomnosť protilátok proti koronavírusu.

Americký Národný inštitút zdravia potvrdil, že už v decembri 2019 sa Covid-19 pomaly šíril po USA. Teda o mesiac skôr ako v čínskom Wuhane.

Okrem toho podľa správ denníkov The Palm Beach Post a USA Today z roku 2020, dva mesiace pred oficiálnym potvrdením ochorenia Covid-19, to znamená v decembri 2019, bolo v americkom štáte Florida už zaregistrovaných 171 prípadov. Pritom 107 infikovaných nebolo v zahraničí.

Prečo sa USA boja kontroly vo Fort Detrick?

„Prečo USA odmietajú vyšetrovanie? Tak vlastné ako aj nezávislými štruktúrami?“ Možno poznajú odpoveď.“ Píše Ľudový denník.

Zároveň upozorňujú, že USA sa tejto téme nebudú môcť vyhýbať donekonečna. Podľa novín musia tiež dodržiavať zásady spravodlivosti a transparentnosti a umožniť vedcom z iných krajín vykonávať prieskum na svojom území.

Svätá kampaň na vakcínu alebo Pápež ako nástroj vydierania nezaočkovaných

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info