HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Právnik Romana Abramoviča tvrdí, že FC Chelsea sa nekúpila na pokyn Putina,

Vladimir Putin
Vladimír Putin FOTO TASR,/AP

Právnik Romana Abramoviča pred súdom v Londýne uviedol, že nákup klubu Chelsea FC nenariadil ruský prezident Vladimir Putin, informuje portál RT.

Abramovič žaluje vydavateľskú spoločnosť Harper Collins a novinárku Catherine Belton za tvrdenia uvedené v jej knihe „Putinovi ľudia“. Ten údajne konal podľa pokynov Putina pri nákupe Chelsea FC v roku 2003. Tento krok mal byť súčasťou schémy na skorumpovanie Západu.

Abramovičov právnik Hugh Tomlinson tvrdil, že „nepresnosti“ v Beltonovej knihe nadhodnocujú postavenie jeho klienta v ruskej politike.

Abramovič popiera, že jeho nákup Chelsea za 150 miliónov libier bol „režírovaný“ ruským prezidentom a bol „súčasťou schémy skorumpovania Západu“.

Ruská flotila a lietadlá previedli svoje vojenské skúsenosti počas Dňa námorníctva v Petrohrade (VIDEO)

„Čitateľ by pri čítaní tejto knihy prišiel k názoru, že Roman Abramovič dostal pokyn kúpiť Chelsea. Takže bol využitý ako tvár skorumpovaného a nebezpečného režimu,“ uviedol Tomlinson.

Beltonová vo svojej práci citovala Sergeja Pugačova, keď sa venovala vzťahu medzi Putinom a Abramovičom. Tvrdila však, že čitatelia budú pri čítaní brať do úvahy pochybnú dôveryhodnosť utečenca Pugačova.

„Prevažná časť“ pandémie v Spojenom kráľovstve skončí do októbra, tvrdí britský epidemiológ

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info