HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Pellegrini vyzýva policajného prezidenta Kovaříka aj ministra Mikulca k okamžitej rezignácii

Foto - FB Peter Pellegrini

Vedenie strany Hlas vyzýva prezidenta policajného zboru Petra Kovaříka, aby okamžite rezignoval. Pellegrini tvrdí, že Kovařík ako policajný prezident neoprávnene a v rozpore so zákonom zastavil zásah inšpekcie policajného zboru pri zaisťovaní kajúcnikov. Informuje Pravda.

Vedenie strany Hlas vyzýva prezidenta policajného zboru Petra Kovaříka, aby okamžite rezignoval.

Dôvodom je neštandardný zásah Kovaříka, pri ktorom zhatil akciu vyšetrovateľky Santusovej. Pri akcii mali byť zadržaní traja svedkovia ktorí figurovali v obrovských kauzách. Títo sú obvinení z krivých výpovedí. Pri kauzách, ktoré dala do pohybu vláda Igora Matoviča je podozrenie, že svedkovia boli inštruovaní ako majú vypovedať a ich výpovede boli koordinované vyšetrovateľmi a či prokurátormi.

Okrem 100-tisíc zobral Mikulec ďalších 15-tisíc. Je z toho aj písomný záznam, šokuje Michelko (VIDEO)

Pellegrini tvrdí, že Kovařík ako policajný prezident neoprávnene a v rozpore so zákonom zastavil zásah inšpekcie policajného zboru pri zaisťovaní kajúcnikov. Uviedla to hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková. Informuje Pravda.

„Strana žiada tiež okamžité odstúpenie ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO). Zároveň aj vyšetrenie podozrenia ich protiprávnej činnosti. Chce tiež, aby prestali policajné čistky a šikana vyšetrovateľky, ktorá si iba robí svoju prácu,“ informuje Pravda.

„Žiadame o vyvodenie politickej zodpovednosti Igora Matoviča (OĽANO), ktorý je podozrivý, že stojí za celým procesom manipulácie,“ povedalo vedenie strany.

„Hlavnú zodpovednosť za tento stav a to, čo sa deje v polícii, nesie priamo samotný minister, ktorý je najslabším ministrom vnútra v histórii Slovenska a svojimi zákulisnými mocenskými hrami pri vyšetrovaní politických káuz, manažérskou neschopnosťou a morálnou dezintegritou už dávno nemá čo robiť na čele rezortu,“ doplnili predstavitelia strany Hlas.

Voči policajnému prezidentovi sa začne ešte tento týždeň za zmarený zásah trestné konanie. Kovařík bude musieť vysvetliť, čo ho viedlo k tomu, aby na hodinu a pol zásah zastavil a umožnil tak únik minimálne jedného z podozrivých. Toho zásahová jednotka videla na vlastné oči unikať ale nesmela zasiahnuť. O začatí trestného konania informoval krajský bratislavský prokurátor, Rastislav Remeta.

Škandál: Kovařík urobil vysoko neštandardný zásah do prebiehajúcej akcie z dovolenky v Chorvátsku, prezrádza Erik Kaliňák

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info